Dom » Nieruchomość

Wiosenna polisa na cały rok

Topniejący śnieg i intensywne opady często skutkują wylewającymi się rzekami, a w dalszej konsekwencji zagrożeniem powodziowym. Biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia tego typu nieszczęścia – warto zastanowić się nad zabezpieczeniem swojej nieruchomości.

Szeroki wachlarz ubezpieczeniowych możliwości

Wiele osób nadal decyduje się na najprostszy i najmniej rozbudowany wariant ubezpieczenia. W ten sposób pozbawiają się jednak możliwości dopasowania polisy do swoich indywidualnych potrzeb.

Oczywiście, gdy budynek lub jego stale elementy, w wyniku niefortunnych zdarzeń ulegną zniszczeniu, na ubezpieczycielu spoczywa obowiązek zapewnienia odszkodowania. Właściciel nie posiada jednak prawa ubiegania się o tego typu świadczenie w sytuacji, gdy szkody dotknęły budynków gospodarczych, garażu, czy mienia znajdującego się w obrębie nieruchomości. Mając na uwadze kompleksowe bezpieczeństwo, warto więc, rozszerzyć ochronę na tego typu zabudowania.

„W zależności od wariantu polisy, nasz dom będzie zabezpieczony przed zestawem najróżniejszych zdarzeń losowych. Pozwala to na objęcie nieruchomości, przykładowo – ubezpieczeniem przed pożarem, zalaniem, aktem wandalizmu czy kradzieżą z włamaniem. To ostatnie jest bardzo częstą i realną obawą wśród wielu osób, szczególnie podczas świątecznych wyjazdów lub wakacyjnego urlopu. Pamiętajmy, by przed zawarciem umowy wczytać się w nią dokładnie i upewnić czy uwzględnia ona kradzież mienia ze wszystkich części nieruchomości, w tym z piwnicy i garażu” – radzi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

Okazja dla każdego

Każdy ze świadczeniobiorców posiada inny zestaw oczekiwań wobec ubezpieczenia. Rozwiązaniem tego problemu są różne wersje polis dostosowane do indywidualnych potrzeb konsumenta. „Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko bezpieczny dom. W zależności od typu ubezpieczenia na jaki się zdecydujemy, będzie ono chronić nieruchomość przed zbitymi szybami, graffiti na murze czy nawet nas samych od ulicznego rabunku. Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie klientów regularnie  tworzymy wygodne pakiety miesiąca, które są wzbogacone o dodatkowe profity i zniżki. Obecnie pośród naszych aktualności znajduje się m.in. ubezpieczenie mieszkania lub domu w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Allianz. Nabycie wariantu Bezpieczny Dom i Bezpieczny Dom Plus w ramach tejże oferty skutkować będzie 30% zniżką” – informuje Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

Bardzo ciekawym dodatkiem, który warto wypróbować jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Dzięki niemu unikniemy odpowiedzialności za zdarzenia takie jak np. stłuczenie ekspozycji w hipermarkecie czy zabrudzenie płaszcza sąsiada przez naszego psa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »