Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Wiosenne narciarstwo w dolinie Stubaital

W dolinie Stubaital sporty zimowe można uprawiać również wiosną. Śnieg gwarantowany!

Stubaital 2019: lada dzień rozpocznie się najpiękniejsza pora roku! Od dziesięcioleci wiosenne narciarstwo cieszy się dużą popularnością wśród amatorów sportów zimowych. Również w tym roku goście doliny Stubaital mogą liczyć na niezapomniane wrażenia. Cztery kolejki linowe, gwarantowany śnieg i coraz wyższe temperatury - wszystko dla entuzjastów narciarstwa, którzy chcą korzystać z uroków wiosny. Lodowiec Stubai oraz ośrodki Schlick 2000, Elfer i Serlesbahnen in Mieders zapraszają!

Wiosennym narciarzom bardziej niż ciepła odzież przyda się krem z filtrem przeciwsłonecznym. W dolinie lodowca Stubai nadszedł długo oczekiwany moment, w którym zima spotyka się z wiosną. Podczas gdy w dolinie turyści i rowerzyści przemierzają już pierwsze szlaki pozbawione śniegu, na wyżej położonych terenach amatorzy sportów zimowych wciąż mogą szaleć na lodowcu i polach śnieżnych.

Lodowiec Stubai: uczta dla ciała i ducha
Gwarantowany śnieg od października do czerwca to prawdziwe błogosławieństwo. Na lodowcu Stubai wiosna nie oznacza końca sezonu sportów zimowych. Nartostrady o wszystkich poziomach trudności oraz trasy na terenach Powder Department i Snowpark Stubai Zoo wciąż przyciągają narciarzy, snowboardzistów, freeriderów i freestylerów, którzy korzystają z licznych atrakcji i fantastycznych warunków królestwa śniegu. Na tarasach restauracji Schaufelspitz można odpocząć, zjeść coś i - przede wszystkim - cieszyć się słońcem. Schaufelspitz, oferujący wyśmienite dania przygotowane ze starannie wybranych regionalnych produktów, reprezentuje najwyższy poziom również dosłownie: to najwyżej położona w Alpach restauracja typu gourmet. Ze słonecznym narciarstwem na lodowcu Stubai łączy się również wiele innych wydarzeń.

Ośrodek narciarski Schlick 2000 - im wyżej wędruje słońce, tym więcej atrakcji
Ośrodek narciarski Schlick 2000 w Fulpmes to z pewnością odpowiednie miejsce dla każdego miłośnika słonecznego narciarstwa. Wiosenne słońce, które z każdym dniem wznosi się coraz wyżej, zalewa światłem doskonale wyprofilowane przez naturę zbocza. Do połowy kwietnia można zachwycać się urozmaiconymi stokami, niezwykłymi szlakami turystycznymi i doskonale utrzymanymi trasami dla narciarzy biegowych, spożywać posiłki i wypoczywać na leżakach w pełnym słońcu. Od początku marca co niedzielę w górskich chatach na całym narciarskim terenie będą organizowane zabawy i imprezy z DJ-ami i muzyką na żywo. 17 marca 2019 roku w restauracji Kreuzjoch Panorama odbędzie się impreza Ö3-Pistenbully - gwarantowany hit. W wielkanocną niedzielę czeka nas kolejna atrakcja - wielkie poszukiwanie jajek ukrytych na obszarze całego Schlick. Na szczęśliwych znalazców czekają drobne wielkanocne niespodzianki. 

Słoneczna góra Elfer
Na górze Elfer w Neustif nasi goście mogą pospacerować po zegarze słonecznym (największym w całym regionie alpejskim), aby sprawdzić, przez ile godzin dziennie świeci wiosenne słońce. Zegar ten, wieńczący górę nad miejscowością Neustift, jest przez cały rok drogowskazem dla saneczkarzy i paralotniarzy, którzy wyjeżdżają kolejką linową Elferbahnen na wysokość ponad 1800 m n.p.m.
Jedni zjeżdżają na sankach długim torem do Neustift lub doliny Pinnistal, drudzy wznoszą się na paralotniach ku wiosennemu słońcu.

Zimowe wędrówki i kąpiele słoneczne w Serlesbahnen Mieders
Przed amatorami rakiet śnieżnych i zimowych wycieczek, którzy wędrują po trasach wokół Serles, otwiera się niezwykły świat. Kolejka linowa Serlesbahnen w Mieders zabiera gości na dobrze utrzymane szlaki, gdzie można podziwiać bujne lasy i łąki, a o tej porze roku również znaleźć przebiśniegi na topniejących polach śnieżnych. Narciarze i turyści spotykają się w górskich chatach, aby podzielić się wrażeniami podczas spożywania smakowitych regionalnych potraw lub zażywania kąpieli słonecznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kwitowski@sigma.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »