Dom » Wnętrza

Wiosenne porządki szybko, łatwo i przyjemnie

Wiosenne porządki szybko, łatwo i przyjemnie
Zobacz więcej zdjęć »
Kiedy temperatury na dworze rosną, a codziennie rano witają nas ciepłe promienie słońca jest to znak, aby otworzyć okna i… szafkę na środki czystości. Tak, to już moment na gruntowne porządki! Poniżej znajdziesz wskazówki jak radzić sobie z nimi niczym profesjonalista.

 Jedno pomieszczenie na raz

Początek wiosennych porządków może być przytłaczający. W końcu mamy przed sobą cały dom do ogarnięcia! Najlepiej zacząć od jednego pomieszczenia i po zakończeniu przejść do kolejnego. Jest to najskuteczniejszy sposób na dokładne oczyszczenie domu o każdej porze roku. Odizolowanie jednej przestrzeni sprawi, że uporządkujemy ją dokładniej. Bardzo pomocna może okazać się też przygotowana wcześniej lista – przede wszystkim po to, aby nic nam nie umknęło.

Nie może na niej zabraknąć takich miejsc jak: lodówka, zmywarka, wnętrze piekarnika, materace, karnisze, czyli wszystkie te zakamarki, które omijaliśmy szerokim łukiem w ciągu roku. 

Razem raźniej

Do wiosennych porządków warto zaangażować całą rodzinę. W końcu co dwie pary rąk to nie jedna!  Co więcej, posprzątamy… dwa, trzy, cztery razy szybciej! Wszystko zależy od tego, czy uda się namówić do pomocy drugą połówkę i dzieci. Angażowanie do prac domowych najmłodszych sprawia, że nabierają one dobrych nawyków utrzymywania porządku na przyszłość. A na koniec dnia wszyscy będą mogli cieszyć się wspólnym sukcesem w postaci lśniącego domu!

Sprzęt to podstawa!

Kiedy już lista jest przygotowana, a chętni do pomocy są gotowi do pracy - dobrze jest mieć do dyspozycji akcesoria, które sprawią, że porządki będą czystą przyjemnością. Z ich pomocą zdecydowanie też ograniczymy nakład naszej pracy. W przypadku podłóg dobrze jest mieć do dyspozycji funkcjonalnego mopa, takiego jak np. Mop Clean Twist marki Leifheit. 

Dzięki rotacji woda i brud są wyciskane z mopa przy minimalnym wysiłku, a praktyczna funkcja wstrzymania obrotów umożliwia indywidualne dostosowanie wilgotności mopa do danej powierzchni. Chłonne mikrowłókna skutecznie usuwają brud, a teleskopowy drążek ułatwia mycie podłóg bez obciążania kręgosłupa. 

Wygodną cechą Mopa Clean Twist jest też jego obrotowy przegub, który obraca się o 360°. Pozwoli on nam umyć każdą powierzchnie zygzakiem, przez co będziemy sprzątać efektywniej! Przegub umożliwia ustawienie mopa pod dowolnym kątem, co ułatwia umycie trudno dostępnych miejsc, takich jak np. przestrzenie pod szafami i łóżkami.  

Drążek Clean Twist można wykorzystać nie tylko do mycia podłóg, ale też okien, a nawet do ścierania kurzy! Mop ten posiada specjalny SYSTEM CLICK, który sprawia, że drążek pasuje do zamiennych końcówek czyszczących. Do naszej dyspozycji są myjki 3w1, zmiotki do kurzu i odkurzacz do okien – wszystko to znajdziemy w ofercie marki Leifheit. Wystarczy „jeden klik” i sprzęt jest gotowy do użycia!

Sezonowe porządki mogą być odrobinę przytłaczające, ale dobry sprzęt w parze z jasną strategią sprawią, że w tym roku wiosenne porządki staną się przyjemnością. Przygotowani na każdą ewentualność i działając systematycznie z pewnością osiągniemy spektakularne rezultaty. Nic tylko zacząć działać!

www.leifheitsklep.pl

Kontak dla mediów:

Sensi Gray PR

Aleksandra Pawlik

E-mail: a.pawlik@gray.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sensigray

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »