Społeczeństwo » Społeczeństwo

Wiosłowanie dla WOŚP. Gdańsk walczy o powrót na podium

W sobotę 11 stycznia Gdańsk po raz kolejny spróbuje pobić rekord Polski w… wiosłowaniu.


 
Z okazji 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Parku Handlowym Matarnia każdy będzie mógł spróbować swoich sił w sportowej akcji, a tym samym wesprzeć inicjatywę i pomóc organizacji zebrać środki na zakup nowoczesnych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących operacji.
 
Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy co roku towarzyszą dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest wiosłowanie na rekord. W czasie rzeczywistym rywalizuje ze sobą kilka miast. W tym roku będzie ich aż osiem. 
 
Do walki o podium staną mieszkańcy Gdańska, Bydgoszczy, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Torunia – zwycięzcy z ubiegłego roku. Uczestnicy akcji w tym mieście przewiosłowali łącznie 155,5 km. Na drugim miejscu znalazł się Szczecin, na trzecim Bydgoszcz, a tuż za nimi Gdańsk. 
 
– Ale nie o wynik tutaj chodzi. Najważniejszy jest cel – zaznacza Katarzyna Kaczmarek, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. – Wszystkie środki pieniężne zebrane podczas wydarzenia przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pomogą podwyższyć standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej – tłumaczy.
 
Jak co roku ergometr wioślarski stanie w PH Matarnia. Zadaniem uczestników będzie pokonanie dystansu 500 metrów w jak najkrótszym czasie. W zabawie, która odbędzie się 11 stycznia w godzinach 9.00 – 19.00, może wziąć udział każdy – zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Wystarczy krótka rozgrzewka i chęci.
W ubiegłym roku udziałem w rywalizacji zainteresowało się 263 gdańszczan. Kto wie, może tym razem wynik będzie jeszcze lepszy. Wszystko w rękach uczestników.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Zuza_Jurkowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »