Społeczeństwo » Społeczeństwo

Wiosłowanie dla WOŚP z Galerią Krakowską

Wielkimi krokami zbliża się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To dzień, kiedy Polacy tworzą jedną wielką rodzinę i wspólnie grają dla chorych dzieci. Akcji nie mogło zabraknąć także w Krakowie. 11 stycznia w Galerii Krakowskiej odbędzie się wielkie wiosłowanie dla Fundacji.

To wszystko z udziałem znanych sportowców.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat kilkanaście tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wielkim wiosłowaniu na ergometrach i kajakach wioślarskich w całym kraju. Po raz pierwszy do tego szczytnego celu przyłączy się Galeria Krakowska. Odwiedzający krakowskie centrum handlowe staną do próby ustanowienia rekordu w największej liczbie osób, które przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów.

Najważniejszym punktem wydarzenia będzie Sztafeta Gwiazd, w której udział wezmą sportowcy, a wśród nich: Zdzisław Bromek – uczestnik IO 1698 r. w Meksyku, Joanna Zając – olimpijka z Soczi, Jakub Mordyl - reprezentant Polski w biegach, Klaudia Siciarz - polska biegaczka oraz Ewelina Kobryń - koszykarka. Poczynania startujących będzie można oglądać na żywo w internecie oraz na specjalnych ekranach ustawionych w Galerii Krakowskiej.

Każdy, kto odwiedzi w tym dniu największą Galerię w centrum Krakowa, będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy certyfikat. Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

W ubiegłym roku wioślarski rekord należał do Torunia, którego mieszkańcy przepłynęli łącznie 155,5 km. W akcji wzięło udział 311 osób. Czy w tym roku Kraków pokona miasto piernika? Niezależnie od wyniku wszyscy grają dla jednej drużyny. Do wydarzenia – oprócz Krakowa – dołączają się mieszkańcy Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina i Warszawy.

Wiosłowanie dla WOŚP w Galerii Krakowskiej odbędzie się 11 stycznia w godzinach 9:00-19:00. Udział w wiosłowaniu jest bezpłatny.

Inicjatorzy i organizatorzy akcji ogólnopolskiej: Maciej Młodzik, Kacper Czarnota, Izabela Dylewska

Partnerzy: WOŚP, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich

Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydenci Miast: Krakowa, Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina, Warszawy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »