Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Wiosna rozkwita w Poznań City Center

Wyczekiwana od prawie 90 zimowych dni najpierw zawita do Poznań City Center. Już 4 marca w pasażach Centrum pojawią się niesamowite „żywe” ogrody zwiastujące rychłe przyjście wiosny.

Wyjątkowa, codziennie zmieniająca się - rosnąca wystawa „Wiosna rozkwita” dzięki żywym roślinom przeniesie poznaniaków w niesamowity świat. Miłośnicy przyrody będą mogli ją podziwiać przez dwadzieścia dni (4-25.03).

 

Osiem wysp zieleni, a na nich 3500 żywych roślin w tym pachnące drzewa magnolii, bujne drzewa kasztanowca czy mieniące się kolorami storczyki pojawią się już
w najbliższy czwartek w przestrzeniach Poznań City Center.

 

Codziennie w godzinach otwarcia Centrum będzie można poczuć wiosnę, jeszcze przed jej oficjalnym nadejściem. Wystawa „Wiosna rozkwita” będzie wyjątkowa ponieważ, dzięki wykorzystaniu żywych roślin codziennie będzie wyglądać inaczej -  informuje Norbert Fijałkowski, dyrektor Centrum.

 

Każda z wysp będzie kusić swoimi kolorami i różnorodnością kompozycji. Największa
z nich o wielkości prawie 50 m kw., zostanie ozdobiona różowymi magnoliami, żółtymi narcyzami i prymulami, a także delikatnymi stokrotkami. Ten wyjątkowy, żywy ogród ozdobi całe Poznań City Center, a poszczególne wyspy zieleni zostaną umiejscowione na wszystkich poziomach Centrum. Niewątpliwą atrakcją okaże się aranżacja fontanny znajdującej się w głównej rotundzie. To właśnie ona stanie się tłem dla wiszących

 

storczyków, a także hortensji otulonych bluszczem. Wszyscy wielbiciele wiosny będą mogli zobaczyć rośliny wkomponowane w geometryczne donice i rabatki oraz codziennie odkrywać nowe oblicze zielonych, kwitnących wysp.

 

Wystawę “Wiosna rozkwita” będzie można obejrzeć do 25 marca 2016 r., w godzinach otwarcia Poznań City Center. Wyspy ekspozycyjne znajdować będą się w pasażach handlowych na poziomie 0, 1 i 2. Wstęp jest bezpłatny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »