Kultura, sztuka » Muzyka

Włodek Pawlik wokół nowej płyty | EMPIK ARKADIA

Włodek Pawlik wokół nowej płyty | EMPIK ARKADIA
Zobacz więcej zdjęć »
Włodek Pawlik opowie o nowej płycie poświęconej Stanisławowi Moniuszce.


Pierwszy w historii polskiego jazzu laureat nagrody Grammy (2014) – Włodek Pawlik – sprawił pasjonatom muzyki wielki prezent. W lutym kompozytor wraz ze swoim Trio wydał płytę „Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz” (e-Muzyka). 9 kwietnia muzyk spotka się z fanami w salonie Empik Arkadia i opowie o kulisach powstawania albumu.


Nowe wydawnictwo Trio Pawlika jest swoistym hołdem dla jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej i „Śpiewników domowych”. Jego edycja zbiegła się uchwaleniem roku 2019 Rokiem Moniuszkowskim przez Sejm RP i UNESCO. Album jest prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników jazzu, opery i dobrej muzyki.


Pawlik prezentuje najsłynniejsze arie i pieśni w całkiem nowych aranżacjach. Na płycie znalazły się absolutne perełki, m.in. „Prząśniczka”, „Pieśń wieczorna”, „Ten zegar stary”, „Gdyby rannym słonkiem”, „Szumią jodły na gór szczycie” czy „Aria z kurantem”. Podczas spotkania w Empiku pianista podzieli się kulisami pracy nad wydawnictwem. Na pewno nie zabraknie również dyskusji o tym, jak twórczość Stanisława Moniuszki wpłynęła na współczesne pokolenie muzyków.


Włodek Pawlik – polski kompozytor, pianista jazzowy. W 2014 roku został laureatem nagrody Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę Night in Calisia, nagraną wspólnie z trębaczem Randy Breckerem, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej i Włodek Pawlik Trio. Jest to pierwsza nagroda Grammy w historii polskiego jazzu.


Włodek Pawlik

9 kwietnia, godz. 18:00

Empik Arkadia, Warszawa, al. Jana Pawła II 82Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BusinessandCulture

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »