Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Włoski klimat w sercu Krakowa

Włoski klimat w sercu Krakowa
Zobacz więcej zdjęć »
Choć lato powoli dobiega końca, Krakowianie i turyści mogą poczuć atmosferę wakacji w słonecznej Italii.

Na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską trwa kiermasz włoskich smakołyków. Do 13 września na odwiedzających czekają lokalne produkty z różnych regionów słonecznego półwyspu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kuchnia włoska jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych kuchni regionalnych na świecie. Wysokiej jakości produkty gwarantują oryginalny smak znanych potraw. Wszyscy, którzy chcą poczuć włoską fiestę, do 13 września mogą odwiedzić kiermasz włoskich specjałów na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Przy dźwiękach włoskiej muzyki i w duchu prawdziwego mercato (targu pod gołym niebem) można skosztować i kupić wyrabiane według wieloletniej tradycji sery, makarony czy długo dojrzewające wędliny. Na kiermaszu dostępne są wyroby charakterystyczne dla różnych regionów Włoch, takie jak mozzarella z Kampanii lub znany parmezan, sycylijskie słodkie cannoli z nadzieniem z ricotty czy kremy pistacjowe. Amatorzy włoskich antipasti odnajdą się na straganach z dojrzałymi dzięki południowemu słońcu oliwkami, suszonymi pomidorami, kaparami, aromatycznymi oliwami i tradycyjnymi wędlinami. Nie zabraknie także przypraw i stoisk z mocną, esencjonalną kawą w towarzystwie słodkiego rogalika, zwanego we Włoszech cornetto. Kiermasz przed Galerią Krakowską jest okazją do zaopatrzenia się w trudno dostępne na ogół oryginalne produkty prosto z gorącego półwyspu.

Włoski jarmark potrwa od 13 września na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »