Rozrywka i wypoczynek » Sport

Woda nie wystarczy

Woda nie wystarczy
Zobacz więcej zdjęć »
Powszechnie można usłyszeć stwierdzenie, iż woda mineralna jest tym, co powinno nam towarzyszyć każdego dnia, co wpływa korzystnie na nasze ciało i nasze zdrowie.

Poniekąd jest w tym stwierdzeniu sporo racji, aczkolwiek musimy w tym miejscu dodać, iż jeśli mówimy o osobach intensywnie trenujących czy też o osobach prowadzących aktywny tryb życia, to sama woda może nie wystarczyć i niekoniecznie jest ona dla nas najlepszym wyborem. Co zatem jest lepsze od wody mineralnej? W tym miejscu musimy wskazać na izotoniki, na napoje izotoniczne. W trakcie treningu z naszego ciała upływa pewna ilość składników mineralnych, które powinniśmy na bieżąco uzupełniać. Właśnie dlatego napoje izotoniczne są właściwym rozwiązaniem.

Ważne składniki

Napoje izotoniczne dostarczają nam soli mineralnych, nawadniają nasz organizm i dodają nam jednocześnie energii. Ten ostatni aspekt jest bardzo ważny, gdyż sama woda mineralna nie jest wystarczającym napojem, aby uzupełnić niedobór soli mineralnych. Wprawdzie jej zaletą jest to, że bardzo szybko dociera do krwiobiegu, aczkolwiek to właśnie napoje izotoniczne mają tę przewagę nad zwykłą wodą, że dodatkowo dodają organizmowi energii niezbędnej do dalszego treningu. Napojów izotonicznych mamy na rynku spore ilości. Oczywiście warto jest wybierać te, które zawierają optymalną ilość poszczególnych składników mineralnych, warto wybierać te najbardziej skuteczne, które nawodnią nasz organizm w optymalny sposób. Tutaj mówimy nie tylko o tych osobach, które zawodowo uprawiają jakiś sport, ale także o amatorach lub o osobach, które po prostu żyją intensywnie, żyją aktywnie. Wszystkie te osoby powinny dbać o to, aby nawodnić swój organizm i jednocześnie aby zapewnić mu właściwą dawkę składników mineralnych. Napoje izotoniczne oprócz właściwego planu treningowego, oprócz właściwej diety, oprócz stosowania dobrych suplementów diety, są czymś bardzo ważnym, czymś niezastąpionym w codzienności sportowca. Sięgając po izotoniki zapewniamy naszemu organizmowi odpowiednią ilość potrzebnych składników.

Zapraszamy również na http://do-przedruku.pl/napoje-izotoniczne-a-cisnienie-osmotyczne/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »