Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Woda, zdrowa dieta i ruch - podstawy prawidłowego rozwoju fizycznego każdego dziecka

Ruszyła IV edycja programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!”, w ramach którego poprzez zabawę podkreślana jest rola wody, prawidłowej diety i aktywności fizycznej w zdrowym rozwoju najmłodszych. W tym roku został on rozszerzony o konkurs patronacki dla przedszkoli.

Program „Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Partnerami merytorycznymi programu są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. IV edycja programu „Mamo, tato, wolę wodę!” została także objęta patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej.

Inspirujemy do działania

W ramach IV edycji do 1000 przedszkoli, które zarejestrują się na stronie internetowej www.wolewode.pl trafią pakiety z materiałami edukacyjnymi. Nowym elementem programu jest możliwość uzyskania przez placówkę patronatu „Mamo, Tato, wolę wodę!”.

W poprzednich latach przedszkola często zgłaszały się do nas z pytaniami, w jaki sposób mogą bardziej zaangażować się w program i komunikować, że realizują jego założenia – mówi Monika Piekarska z Żywiec Zdrój S.A.

Nowa formuła programu to wyjście naprzeciw tym oczekiwaniom i sposób na zachęcenie przedszkoli do wyróżnienia się spośród innych oraz do pochwalenia się prowadzonymi przez nie działaniami. Patronat programu opracowanego we współpracy z ekspertami oraz wspieranego przez instytucje cieszące się powszechnym uznaniem i zaufaniem, będzie potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów opieki i edukacji – dodaje Piekarska. 

Materiały w wersji drukowanej otrzymają tylko najszybsze przedszkola, ale ich wersja elektroniczna dostępna będzie dla każdej zainteresowanej placówki, ponieważ wszystkie przedszkola będą mogły wziąć udział w konkursie. Wystarczy, że zarejestrują się na stronie internetowej programu, przeprowadzą zajęcia edukacyjne oraz… wykażą się szczególną dbałością o promowanie wśród dzieci zdrowego trybu życia i właściwego odżywiania.

Picie wody oraz prawidłowa dieta i aktywność fizyczna są ważne niezależnie od dnia i pory roku, dlatego IV edycja „Mamo, Tato, wolę wodę!” będzie trwała cały rok szkolny.

Do 31 grudnia 2012 r. placówki będą mogły starać się o patronat. Te, które go otrzymają, zyskają też prawo do uczestnictwa w II etapie. Zadaniem konkursowym będzie przygotowanie i przeprowadzenie wśród społeczności przedszkolnej najbardziej innowacyjnego działania związanego z kształtowaniem nawyku picia wody.

Trzech zwycięzców wyłonionych w czerwcu 2013 r. otrzyma multimedialne zestawy edukacyjne z interaktywną tablicą. Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie www.wolewode.pl w zakładce ”Dla przedszkoli”.

Wspieramy w działaniu

Działania zaplanowane w ramach programu mają jednocześnie uczyć i bawić. W skład pakietów edukacyjnych, które trafią do przedszkoli wchodzą karty pracy dla dzieci, bajki w formie audiobooków o przygodach Zdrojka – wodnego bohatera programu – i jego przyjaciół, odblaski przypominające dzieciom o piciu wody, a także poradniki dla nauczycieli, rodziców i dyrektorów oraz plakat z modelowym talerzem żywieniowym.

Na początku października została uruchomiona również strona internetowa www.wolewode.pl w  nowej odsłonie. Rodzice znajdą tam kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z którego mogą czerpać pomysły na zachęcanie swoich pociech do picia wody.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »