Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Wojenne hobby – poczuj się żołnierzem!

Z różnych przyczyn nie mogłeś zostać żołnierzem? Teraz nic straconego, możesz wcielić się w komandosa, snajpera czy medyka!

Airsoft zasady ogólne

Airsoft – co to takiego? Paramilitarna gra zespołowa polegająca na odtwarzaniu fikcyjnych bądź historycznych scenariuszy. Wszystkie zasady tej rozrywki spisane są w specjalnym dokumencie dotyczącym bezpieczeństwa, ponieważ jako naboje wykorzystuje się kulki. Najważniejszą zasadą jest posiadanie okularów ochronnych.

Broń

Broń, z której korzystają uczestnicy to pneumatyczne, elektroniczne i gazowe repliki broni palnej. Repliki wykonane są tak, by wyglądem przypominały prawdziwe karabiny czy pistolety. Dla osoby, która nie interesuje się Airsoftem są niemalże nie do odróżnienia. Na broń tego typu nie trzeba mieć pozwolenia, mogą z niej korzystać również osoby niepełnoletnie.

Wyposażenie uczestnika

Do elementów wyposażenia uczestnika rozgrywki przyda się odpowiednie umundurowanie zapewniające kamuflaż taktyczny. Dopasowane buty za kostkę, które ułatwią poruszanie się po trudnym, zazwyczaj leśnym terenie. Do podstawowych elementów wyposażenia można również zaliczyć krótkofalówkę, by porozumiewać się z partnerami w drużynie.

Zasady rozgrywki

Zasady zabawy ustalane są ogólnie przed rozpoczęciem rozgrywki, każdy uczestnik otrzymuje wcześniej przygotowany scenariusz. W Airsofcie obowiązują zasady, które mimo braku oficjalności są przestrzegane. Odpowiedzialne zachowanie gwarantuje doskonałą zabawę oraz bezpieczeństwo.

Dla fanów tego sportu często organizowane są zloty, gdzie uczestnicy mogą poczuć się, jak na prawdziwej wojnie odgrywając scenariusze z drużynami z całej Polski. Organizatorzy takich spotkań dbają o to, by rozgrywki były bardzo realne. Popularne jest stosowanie efektów pirotechnicznych oraz imitacja terenów, na których odbywa się rozgrywka, tak by przypominały pole wojny. Tereny najbardziej nadające się do tego typu zabawy to głównie lasy, pustynie oraz opuszczone budynki. Warto zaznaczyć, że w przypadku tego ostatniego należy dokładnie sprawdzić, czy budynek nie stanowi zagrożenia dla uczestników. Zobacz więcejRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

issacnew

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Madzia 2015-04-24 12:04:12

    każdy ma jakiegoś bzika i każdy jakieś hobby ma.... ja na szczęście nie mam problemów z piłką nożną w tv, czy psp, ponieważ mój mąż jest wielbicielem Bear Grylls'a, więc zazwyczaj w weekendy przebywa na świeżym powietrzu, w lesie itp...itd... poza domem a ostatnim jego nabytkiem jest nowy sprzęt survivalowy zakupiony w sklepie internetowym z militariami http://www.sztucer.pl/ pewnie to już przygotowanie do majówki ;-). Myślę, że w/w rodzaj zabawy też mu się spodoba.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »