Kultura, sztuka » Kultura

"Wola zmienną jest" - wystawa fotografii w Wola Parku

"Wola zmienną jest" - wystawa fotografii w Wola Parku
Zobacz więcej zdjęć »
Wola dawniej i dziś – to temat cyklu konkursów fotograficznych związanych z historią ludzi i miejsc warszawskiej dzielnicy. Jak wyglądały prace z z poprzednich lat? Wola Park zaprasza na wystawę zwycięskich zdjęć, która znajduje się wzdłuż ogrodzenia przy ul. Górczewskiej

Tematem przewodnim konkursu organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wola są mieszkańcy i ciekawe miejsca Woli dawnej i współczesnej. Uczestnicy przesyłali fotografie w dwóch kategoriach konkursowych: Ludzie oraz Miejsca. Teraz najlepsze prace mogą zobaczyć wszyscy chętni na wystawie, którą przygotował Wola Park. Wystawa „Wola zmienną jest” to nie tylko relacja z życia mieszkańców Woli. Składają się na nią również fotografie samej dzielnicy. Odwiedzający wystawę przekonają się, jak bardzo Wola zmienia się na przestrzeni lat. 


O projekcie Wolskie Regionalia:
Projekt Wolskie Regionalia realizowany jest od 2011 r. przez III Czytelnię Naukową Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Celem tej inicjatywy jest promocja i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego i historycznego Dzielnicy oraz ochrona i udostępnianie źródeł historycznych o unikalnej, nieznanej dotąd treści. W jego ramach powstały: Bibliografia Regionalna Woli oraz Cyfrowe Archiwum Wolskich Regionaliów. Wolskie Regionalia organizują wystawy, konkursy fotograficzne, biorą także udział w plenerowych imprezach kulturalnych oferując mobilne stanowisko digitalizacyjne. Projekt został doceniony przez Kapitułę Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej – zdobył I Nagrodę Warszawską Konkursu na najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej roku 2013. W roku 2015 projekt został wyróżniony w kategorii samorządowych instytucji kultury VII edycji Dorocznego Konkursu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za Inicjatywy Kulturalne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 110958 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )