Technologie » Internet

#WolneSocialMedia

#WolneSocialMedia
Zobacz więcej zdjęć »
List otwarty branży Twórców Internetowych w sprawie Artykułu 13 dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym. Autorzy apelu popierają ochronę praw autorskich. Jednak wprowadzenie Artykułu 13 uderzy w Twórców, odbiorców oraz dynamicznie rozwijający się biznes, którego Polacy są liderami.Twórcy internetowi i przedstawiciele agencji w Liście Otwartym oraz wideo wyrażają swój niepokój w kwestii wprowadzenia Artykułu 13 dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym. Artykuł 13 zamiast chronić Twórców, może im drastycznie zaszkodzić.

W Liście Otwartym (który znajduje się na stronie tworcyinternetowi.pl) Twórcy internetowi i przedstawiciele całej branży proszą o ponowne rozpatrzenie treści dyrektywy oraz wypracowanie rozwiązania, które zabezpieczy ich prawa a jednocześnie nie spowoduje nieprzewidzianych konsekwencji.

W Liście Otwartym autorzy ostrzegają, że Internet, który znamy, niedługo może przestać istnieć:

„Bezwarunkowe przeniesienie odpowiedzialności prawnej za publikowane treści z Twórców na platformy społecznościowe, na których ta treść jest publikowana – wbrew słusznym intencjom – może spowodować, że ze względu na skalę zjawiska, serwisy będą zmuszone do “prewencyjnej cenzury” wszystkich umieszczanych tam materiałów.

W praktyce oznacza to znaczące ograniczenie możliwości publikacji treści w Internecie i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla artystów, ich widowni i skupionej wokół nich branży. Wersja Artykułu 13 proponowana przez Parlament Europejski w skali całej Unii może pozbawić niezależnych twórców wynagrodzenia o łącznej wysokości 800 milionów euro, bez którego nie będą w stanie kontynuować swojej działalności.”Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »