Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Wózek CYBEX PRIAM w hołdzie Eamesom

Wózek CYBEX PRIAM w hołdzie Eamesom
Zobacz więcej zdjęć »
Badając ponadczasowy design nie można pominąć prac Charlesa i Raya Eames. Kalifornijski duet zapoczątkował współczesny, minimalistyczny design tworząc „Eames Look: - połączenie elegancji i funkcjonalności, zabawy i wyrafinowania.

 

Pracująca w połowie XX wieku para pozostawiła trwały ślad na architekturze, projektowaniu mebli, wzornictwie, grafice, sztuce, oraz filmie. „Jeśli coś nie jest funkcjonalne, nie jest piękne” – twierdził Charles Eames.

 

Wózek PRIAM z serii CYBEX PLATINIUM to hołd dla innowacyjnego dorobku Eamesów –  stanowi połączenie klasycznego designu, funkcjonalności oraz stylu.

Wyjątkowy wśród wózków spacerowych, PRIAM, jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych rodziców inspirowaną projektami wnętrz, ze szczególnym odniesieniem do klasycznych mebli Eamesów.

Podobnie jak pozostałe produkty CYBEX, PRIAM odzwierciedla gust nowoczesnych rodziców. PRIAM to przełożenie standardów estetyki i współczesnego designu na stylowy wózek.

Wózek PRIAM jest designerskim produktem na kółkach, perfekcyjnie łączącym piękną formę z funkcjonalnością. Model PRIAM jest wytrzymały, wielofunkcyjny, a przy tym niezwykle lekki. Jeden stelaż pełni trzy funkcje: wózka z gondolą, systemu podróżnego z jednym z wyróżnionych nagrodą fotelików samochodowych CYBEX, oraz luksusowej spacerówki, stosowanej do jazdy przodem lub tyłem. Koła – lekkie, trekkingowe i All-Terrain poradzą sobie z każdym rodzajem nawierzchni. Na wypadek śniegu PRIAM został zaopatrzony w narty, instalowane zamiast przednich kół.

W obliczu wysokich progów, schodów i krawężników, w terenie, na piaszczystej plaży lub w lesie PRIAM może być w prosty sposób przekształcony w tryb dwóch kółek, bez konieczności demontażu siedziska. W 2 krokach model PRIAM można złożyć do pozycji kompaktowej za pomocą jednej ręki. PRIAM z łatwością przekształcimy także do pozycji wolnostojącej dzięki temu wózek będzie mógł stać z boku w restauracji, pociągu lub domowym korytarzu. Do przechowywania w samochodzie istnieje możliwość złożenia jeszcze bardziej kompaktowego.

„Szczegół nie jest tylko szczegółem. To najważniejsza część każdego projektu” - powiedział Charles Eames. Te słowa były mottem we wszystkich etapach projektowania nowoczesnego wózka klasy premium. PRIAM to proste linie bez zastosowania nitów. Stworzenie wytrzymałej, aluminiowej ramy to inspiracja zaczerpnięta od funkcjonalności nóg plastikowego krzesła  Eamesów. Dodatkowo obrotowe siedzisko, system 3 w 1, połączenie metalu i miękkiej tkaniny obiciowej – wszystko to odzwierciedla założenia projektowe krzesła Eamesa. Tak jak wszystkie projekty Charlesa i Ray Eames, PRIAM współgra z otoczeniem: wysokość siedziska jest doskonale dopasowana do przeciętnej wysokości stołu (80 cm), więc można go używać jako mobilnego krzesełka dziecięcego. W naturalny sposób PRIAM łączy minimalistyczny design i wielofunkcyjne zastosowanie.

PRIAM nawiązuje do estetyki i kontynuuje dziedzictwo duetu projektantów. Jako małżeństwo i rodzice, Charles i Ray symbolizują użytkownika PRIAM. Razem tworzyli pomost pomiędzy designem przemysłowym i projektami, które ludzie chcieliby zobaczyć we własnych domach. W celu uzyskania maksymalnego komfortu duet wprowadzał nowe materiały i techniki. Ich projekty dla dzieci – krzesła i gry – wprowadzały w otoczenie maluchów ekskluzywny design – taka ambicja przyświeca również produktom marki CYBEX.

PRIAM reprezentuje innowacyjny design i jest funkcjonalnym towarzyszem codziennego życia rodzinnego.

"Mieliśmy na celu stworzenie wózka inspirowanego ponadczasową nowoczesnością mebli Charlesa i Raya Eamesów, jednocześnie  odpowiadającego standardom estetyki i normom bezpieczeństwa CYBEX. Jestem niezmiernie dumny z wózka PRIAM, który jest nowym, flagowym produktem naszej marki. PRIAM wyznacza nową jakość kategorii premium naszej branży i idealnie pasuje do najbardziej stylowego wystroju wnętrz” – powiedział Martin Pos, założyciel marki.

 

 


 


                                         

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »