Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Wskaźnik sukcesu

Wskaźnik sukcesu
Zobacz więcej zdjęć »
Odchudzanie? Właściwe odżywianie przy intensywnym wysiłku fizycznym? To z pewnością są pojęcia, na temat których już wiele powiedziano i które spędzają sen z powiek wielu osobom.

Oczywiście współcześnie mamy do czynienia z różnymi narzędziami, które pozwalają nam na skuteczny trening fizyczny i które jednocześnie pozwalają nam na skuteczne odchudzanie. Wiele w tym aspekcie zależy w tym momencie od nas samych, naszej cierpliwości i naszego zaangażowania w działanie. Jeśli mówimy o skutecznym odchudzaniu, właściwym odżywianiu podczas ciężkiego treningu fizycznego, to na pewno musimy wskazać na taki element jak wskaźnik bmr. Cóż to takiego?


Czym jest kalkulator?


W zasadzie większość z nas zetknęła się z pojęciem wskaźnika bmi, ale jeśli chodzi o wskaźnik bmr to na pewno zdecydowanie mniejsza ilość osób miała z nim do czynienia. Wskaźnik bmr to wielkość, dzięki której możemy określić minimalną ilość kalorii, jaka będzie nam potrzebna do zachowania prawidłowych funkcji naszego organizmu. Bez wątpienia jest to bardzo ważny wskaźnik, chociaż de facto na co dzień większość z nas nie określa jego wielkości. Wskaźnik bmr idzie nieco dalej. Tutaj nie chodzi bowiem tylko i wyłącznie o tę minimalną ilość kalorii. Jest to wskaźnik, który odgrywa bardzo ważną rolę podczas aktywności fizycznej, a szczególnie wówczas, jeśli ta aktywność jest dosyć intensywna. Bmr jest bowiem wskaźnikiem, dzięki któremu możemy określić ilość kalorii oraz ilość pożywienia, którą musimy zapewnić naszemu organizmowi przy określonym poziomie aktywności fizycznej, z jakim mamy do czynienia w naszym przypadku. Bmr jest bardzo pomocny podczas odchudzania, podczas trenowania, ale także w zwykłej codzienności. Bmr to wskaźnik bardzo łatwy do określenia. Oczywiście aby móc to zrobić, potrzeba jest zajrzeć do pewnych tabel. Jeśli chcielibyśmy znaleźć tenże wskaźnik pod inną nazwą to możemy również zetknąć się z określeniem wskaźnika podstawowej przemiany materii. Osoby trenujące powinny z niego korzystać, aby tenże trening był zdecydowanie bardziej skuteczny, a o to przecież chodzi.

Swój współczynnik BMR najszybciej sprawdzisz tutaj: http://ar.pl/kalkulatory/kalkulator-bmr/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »