Rozrywka i wypoczynek » Gry

Wspólnicy Pixel Crow zgodzili się na połączenie z notowanym Pixel Crow Games

Wspólnicy Pixel Crow zgodzili się na połączenie z notowanym Pixel Crow Games
Zobacz więcej zdjęć »
Zgromadzenie Wspólników Pixel Crow Sp. z o.o. oraz Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Pixel Crow Games S.A. (dawnego Patent Fund S.A.) zgodzili się na połączeniu obu Spółek oraz na emisję połączeniową.

Zgromadzenie Wspólników Pixel Crow Sp. z o.o. oraz Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Pixel Crow Games S.A. (dawnego Patent Fund S.A.) zgodzili się na połączeniu obu Spółek oraz na emisję połączeniową. Udziałowcy Pixel Crow Sp. z o.o. otrzymają łącznie 126.367.145 akcji serii I, które w dalszej kolejności zostaną zarejestrowane w KRS oraz dopuszczone do obrotu na rynku NewConnect. Zgodnie z opublikowanym 31 maja br. planem połączenia wszystkie udziały Pixel Crow Sp. z o.o. zostały wycenione na kwotę ponad 20,2 mln zł, natomiast akcje Pixel Crow Games S.A. (dawniej Patent Fund S.A.) na ponad 1,7 mln zł.

Po zatwierdzeniu oraz realizacji emisji dotychczasowi akcjonariusze Pixel Crow Games S.A. będą posiadać 8,01% w kapitale zakładowym spółki po połączeniu. Każdy ze wspólników Pixel Crow sp. z o.o. otrzyma w przybliżeniu 283.971 akcji emisji połączeniowej w zamian za jeden udział w spółce. Opublikowany 31 maja br. plan połączenia obu Spółek zawiera m.in. ich wyceny przeprowadzone przez niezależnych specjalistów z rynku. Wartość godziwa Pixel Crow Sp. z o.o. została ustalona na kwotę 20 218 743,35 zł, a więc 45 435,38 zł za jeden udział, natomiast wartość godziwa Pixel Crow Games S.A. została wyceniona na kwotę 1 760 000,00 zł, tj. 0,16 zł za jedną akcję.

- Zgoda wspólników oraz akcjonariuszy na połączenie to istotny kamień milowy na drodze do upublicznienia Pixel Crow. Proces przebiega zgodnie z planem oraz jest kolejnym dowodem na to, że Rodzina Movie Games realizuje obietnice. Pixel Crow najprawdopodobniej będzie pierwszym studiem z Rodziny MG, które z sukcesem zakończy proces połączeniowy ze spółką już notowaną na NewConnect. Sukcesywnie zmierzamy do finalizacji procesu jednocześnie realizując kolejne plany – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Pixel Crow Sp. z o.o. oraz prezes Movie Games S.A.

Po przydziale nowo wyemitowane akcje serii I zostaną zarejestrowane w KRS. Po rejestracji Spółka zamierza złożyć do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wniosek o dopuszczenie akcji serii I do obrotu. Po zatwierdzeniu wniosku przez GPW akcje zostaną wprowadzone na rynek NewConnect, kończąc tym samym z sukcesem proces połączenia obu Spółek.

O spółce:

Marka Pixel Crow istnieje na rynku już od wielu lat i została założona przez Macieja Miąsika. Jest to jeden z pionierów oraz prawdziwa legenda polskiej branży gier wideo. W swojej prawie 30-letniej karierze odpowiadał za produkcję kilkudziesięciu gier, współpracował z wieloma zespołami oraz edukował całe pokolenia nowych deweloperów. To pod szyldem Pixel Crow Maciej Miąsik stworzył grę Beat Cop, wydaną w 2017 r. przez 11 bit studios. Gra okazała się bestsellerem. Maciej Miąsik pełni w Spółce funkcję Szefa Studia i odpowiada bezpośrednio za nadzór nad pracami produkcyjnymi oraz rozwój każdego z projektów. Prezesem Zarządu Pixel Crow został niedawno Damian Gasiński, który do tej pory pełnił w Spółce funkcję Creative Directora. Jest on związany z Movie Games i odpowiadał za sukces takich gier jak Drug Dealer Simulator, Plane Mechanic Simulator oraz The Beast Inside. Mateusz Wcześniak pełni aktualnie w Pixel Crow funkcję Doradcy Strategicznego.

Gry nad którymi pracuje studio to:

    Fire Commander to strategia czasu rzeczywistego wprowadzająca gracza w świat ekstremalnych strażackich akcji ratunkowych. Gracz będzie musiał zarządzać akcjami oraz rozwijać kompetencje i umiejętności swoich strażaków.

    Total Alarm jest fabularną grą połączona z rozgrywką typu resource management zlokalizowana w futurystycznym systemie komunistycznym w kosmosie. Głównym autorem gry jest Maciej Miąsik, legenda polskiej sceny gamedev.

    Food Truck Empire (tytuł roboczy) to będąca na zaawansowanym etapie prac największa produkcja studia, traktująca o budowaniu i zarządzaniu biznesem food trucków. Gra powstaje z koprodukcji z zespołem Lichthund, twórcami gry Lichtspeer i bohaterami Wszystko z nami w porządku - znakomitego dokumentu o branży gier w reżyserii Borysa Nieśpielaka.

    Niezapowiedziany projekt znajduje się obecnie w fazie preprodukcji. Za projekt odpowiada Head of Studio Maciej Miąsik, legendarny polski twórca gier, autor Beat Cop i współtwórca Wiedźmina, oraz Creative Director Damian Gasiński, producent Drug Dealer Simulator, jednego z największych hitów sprzedażowych Movie Games.

Kolejne gry, w tym dwa tytuły łączące elementy strategii i managementu, znajdują się w fazie projektowania. Będą one odpowiadać na trendy rynkowe, zaś twórcy czerpią z doświadczeń z produkcji najlepiej sprzedających się tytułów Movie Games (m.in. Drug Dealer Simulator czy Lust from Beyond), jak i z gier podobnego segmentu budżetowego, które odniosły międzynarodowy sukces.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »