Kultura, sztuka » Kultura

Wspomnienia Polaków wydane w wyjątkowym albumie

Wspomnienia Polaków wydane w wyjątkowym albumie
Zobacz więcej zdjęć »
Album „Paczki Wdzięczności” to wyjątkowa książka opisująca doświadczenia Polaków związane z tematem pomocy otrzymywanej w latach 80-tych. Inspiracją do wydania tej niezwykłej książki były historie i wspomnienia polskich obywateli, którzy otrzymywali paczki pomocowe z zagranicy.

Czytelnicy mogą poznać wspomnienia m.in. znanej dziennikarki Anny Popek oraz złotego medalisty olimpijskiego Andrzeja Wrońskiego.

Album „Paczki Wdzięczności” prezentujący wspomnienia i doświadczenia Polaków związane z otrzymywaniem w latach 80-tych paczek z Zachodu jest doskonałą okazją do podsumowania 3 miesięcznej akcji.  W książce zaprezentowane są historie Polaków, którzy pamiętają paczki i dzielą się swoimi emocjami związanymi z tym tematem. Publikacja, od 4 czerwca, dostępna będzie bezpłatnie w wersji elektronicznej na stronie www.paczkiwdziecznosci.pl. Album zostanie także wydrukowany w limitowanej, numerowanej edycji, która trafi do instytucji i osób związanych z Solidarnością i pomocą otrzymywaną z Zachodu.

- Album powstał, gdyż niezmiernie ważne jest zapamiętanie pomocy, która na tak dużą skalę docierała do Polski w latach 80-tych. Duże zaangażowanie w akcję świadczy o tym, że jest to temat ważny dla Polaków. Ważne jest, abyśmy pamiętali i dzielili się swoimi wspomnieniami, w czym ta książka na pewno pomoże. – mówi Marek Ryfka, Dyrektor Marketingu Prima Poland Sp. Z o.o.

W latach osiemdziesiątych wielu Polaków otrzymało bezinteresowną pomoc, często od zupełnie nieznanych osób. Wiążą się z nią wzruszające przeżycia, a także ogromna wdzięczność za wsparcie i ludzką solidarność. W naszej pamięci żywe są obrazy rzeczy, które znajdowały się w paczkach otrzymywanych z zagranicy. Pierwsze jeansy, smak pomarańczy, niemiecka czekolada z orzechami, kolorowe ubrania, wymarzone zabawki…

- Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tymi historiami. Pokazują one, że mimo trudnej sytuacji, która w latach 80-tych była w Polsce, miała miejsce międzynarodowa pomoc i przede wszystkim solidarność ponad. - dodaje Marek Ryfka, Dyrektor Marketingu, Prima Poland Sp. Z o.o.

Czytelnicy albumu, będą mogli zapoznać się z historiami, które przybliżą im indywidualne doświadczenia rodaków. Ważne jest, aby zachować w pamięci te wspomnienia. Dodatkowo autorzy książki zebrali fakty na temat paczek pomocowych, wyniki badania opinii na temat wdzięczności i postrzegania pomocy z zagranicy a także komentarze dziennikarzy i felietonistów związane z tematem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Prima

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »