Dom » Wnętrza

Wybieramy lampy do domu

Wybieramy lampy do domu
Zobacz więcej zdjęć »
Budując dom albo kupując mieszkanie trzeba pomyśleć o najważniejszym elemencie. Są nim lampy. Ekskluzywne oświetlenie ostatnio zdobywa popularność, więc producenci proponują jeszcze więcej modeli do wyboru. Warto wiedzieć czym się kierować przy ich wyborze.

Łazienka - jasno!

 

W łazience musi być jasno, nie ulega to wątpliwości. Częstym błędem jest kupowanie jednej lampy na całą łazienkę, co często nie wystarcza. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, żeby lustro było dobrze oświetlone. To przy nim wykonuje się różne czynności kosmetyczne, a ze względu na to, że łazienka użytkowana jest głównie wieczorem przydaje się aby była dobrze oświetlona. Najczęściej wybierane są kinkiety, ale także lampa wisząca się sprawdzi. Nie są za to polecane lampy stojące, o ile ktoś nie ma bardzo dużej łazienki to będą one bardzo zawadzały i przeszkadzały w użytkowaniu jej, łatwo będzie taką lampą stojącą też zahaczyć i wtedy upadnie.

 

Sypialnia - przytulnie

 

Sypialnia jest pokojem w którym się relaksujemy, odpoczywamy. Powinna ona być przytulnie urządzona, a przecież nie od dzisiaj jest wiadomo, że oświetlenie gra wielką rolę w budowaniu klimatu. Dobrze jest wybrać takie światło które można delikatnie według upodobań przygaszać, albo rozpalać jeszcze bardziej! Przydają się także lampy, które można ruszać w dowolne strony. Pozwala to na wielką zabawę w budowaniu klimatu sypialni. Z pewnością w sypialni przydadzą się także niewielkie lampki stojące, które umieszcza się na stoliku obok łóżka. Przydadzą się one, kiedy w nocy trzeba czegoś poszukać w szafce, albo kiedy trzeba pójść do toalety. Najlepsza barwa światła dla sypialni to światło żółte, które daje wiele ciepła i komfortu.

 

Wybierając lampy warto pamiętać o trzymaniu się stylu, który króluje w domu. Wielkim błędem jest kupowanie lamp, które krótko mówiąc do niczego nie pasują. Oświetlenie jest integralną częścią domu i jeżeli nie pasuje to po prostu powinno zostać wymienione na coś bardziej odpowiedniego! W razie wątpliwości co do wyboru można skonsultować się na przykład z architektem wnętrz, który pomoże w wyborze lampy na stół lub podłogowej.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

piotrthefirst

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »