Dom » Wnętrza

Wybierz blat dla siebie - Pfleiderer proponuje

Wybierz blat dla siebie - Pfleiderer proponuje
Zobacz więcej zdjęć »
Kuchenny blat to miejsce o strategicznym znaczeniu. Narażony na działanie wilgoci, wysokiej temperatury, detergentów i uszkodzeń mechanicznych - jest jednocześnie najbardziej eksponowanym wizualnie elementem zabudowy. Jaki wybrać, aby zarazem był ozdobą kuchni i ułatwiał nam pracę?

Kamienne, drewniane, z metalu, płyty, szkła... Wybór dostępnych na rynku materiałów, z  jakich można wykonać blat kuchenny jest przeogromny. Każdy z nich ma mocne i słabe strony. Na przykład kamienne są ładne, ale zimne, drogie i... delikatne. Drewniane trzeba impregnować i chronić przed gorącem. Metal wymaga systematycznego czyszczenia. Z kolei szkło pasuje raczej do oryginalnych kuchennych aranżacji. 
Za to blaty wykonane z wiórowej płyty pokrytej laminatem, gwarantując ciekawy efekt estetyczny niezwykle wiernie odwzorowując rysunek naturalnego drewna i kamienia, są pozbawione wad tych materiałów. I tak - w odróżnieniu od blatów drewnianych, blaty laminowane Pfleiderer gwarantują dużo większą wytrzymałość na zarysowania, działanie wilgoci i wysokiej temperatury (a przecież w kuchni nietrudno o gorący garnek czy rozlany napój). Ponadto dużo trudniej je odbarwić (np. kwasem owocowym), a dzięki odporności na działanie detergentów - łatwiej się je czyści. Z kolei w porównaniu do blatów kamiennych - blaty laminowane są cieplejsze i przyjemniejsze w dotyku. Nie bez znaczenia jest również ich cena - produkt ten to zdecydowanie najtańsza i najpopularniejsza opcja. 
W zgodzie z najnowszymi trendami 
Dzięki bogatej ofercie producentów, blaty laminowane gwarantują szeroki wybór kolorystyczny i funkcjonalny. Dla przykładu, firma Pfleiderer oferuje obecnie ponad 80 dekorów inspirowanych różnymi gatunkami drewna (również egzotycznego) i kamienia. Wśród nich nie brakuje popularnych wzorów betonu czy stali, które na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią od pierwowzorów.
Co ważne, każdego roku Pfleiderer uzupełnia swoją gamę dekorów o rysunki zgodne z najnowszymi trendami prezentowanymi m.in. na targach meblowych w Mediolanie czy Kolonii. W tym roku do oferty blatów wprowadzonych zostało pięć wzorów - dwa inspirowane drewnem - Dąb Bordeaux R4414 RT i Daglezja Bielona R3901 MO, dwa dla miłośników odważnego wzornictwa - ciemnoszare Tivoli R6244 CT i Rabac R6234 FG, a także przywodzący na myśl nieco skorodowany, nadgryziony zębem czasu metal Crusoe R6233 FG. 
Nowa jakość
Teraz blaty Pfleiderer dostępne są w jeszcze lepszej jakości. Zastosowanie w zmodernizowanej fabryce w Wieruszowie nowoczesnej technologii pozwala na produkcję blatów wytrzymalszych na uszkodzenia mechaniczne krawędzi bocznej. Doklejenie wstawki z płyty HDF do bocznej krawędzi w profilach C i E, umożliwiło podwyższenie wytrzymałości całego blatu, a także osiągnięcie dotychczas niespotykanej gładkości. Blaty dostępne są w nowych wymiarach, korzystniejszych zwłaszcza dla tych klientów, którzy zdecydują się na aranżację kuchni na indywidualne zamówienie. Produkt można kupić w długościach 2.050, 3.050 oraz standardowo 4.100, a na indywidualne zapytania - w długościach od 2.000 do 4.300 mm i grubościach 18 - 40 mm (dotychczas 28 - 38 mm). 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »