Gospodarka » Żywność

Wybierz się w podróż po świecie win – poznaj nową ofertę Netto

Teraz nie musisz wyjeżdżać, by udać się w wyjątkową podróż. Spróbuj ulubionego wina wprost z najlepszych winnic Gruzji, Hiszpanii, Włoch czy Portugalii. Sieć handlowa Netto przygotowała wyjątkową ofertę win z różnych zakątków świata. Sprawdź, czym się charakteryzują.

Na świecie istnieje wiele rodzajów wina, co związane jest przede wszystkim z mnogością odmian winorośli, regionem, w którym te rosną czy różnorodną techniką przekształcania ich w alkoholowy napój. Od teraz, dzięki szerokiej ofercie win dostępnych w Netto, możesz sprawdzić, który rodzaj trunku najbardziej ci odpowiada i bez wyjazdu za granicę, udać się w podróż po świecie win.

Kierunek àGruzja 

Gruzja to kraj uznawany na ojczyznę szlachetnej winorośli. To tutaj odnaleziono najstarsze ślady produkcji wina. Kraj ten może się poszczycić także tym, że tutejsi winiarze nie ulegli modzie na sadzenie szczepów międzynarodowych, dzięki czemu to jeden z niewielu zakątków winiarskich, w których występują rdzenne odmiany winorośli. Wina gruzińskie cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród koneserów, ale również wśród sommelierów i restauratorów. Powszechnie uznawane są za czyste, bogate w witaminy, organiczne i zupełnie naturalne. W ofercie Netto dostępne są m.in. białe lub czerwone wino półsłodkie – Wine of Georgia 750 ml.

Kierunek àWłochy

Włochy to jeden z najstarszych krajów winiarskich świata. Świadczy o tym chociażby fakt, że każdy z 20 regionów Italii jest jednocześnie regionem winiarskim. Kraj ten szczyci się bogatą kulturą tworzenia wina, która wywodzi się jeszcze z czasów przed naszą erą. Rozróżnia się tu ponad dwa tysiące odmian winorośli, których uprawa i produkcja zajmują prawie cały obszar Włoch. Ich dojrzewaniu sprzyja klimat śródziemnomorski z charakterystycznym suchym i gorącym latem, chłodną i wilgotną zimą, a także dużymi opadami deszczu. Smak prawdziwego italijskiego wina poznasz, kosztując m.in. czerwone wytrawne Toscana Sangiovese 750 ml, białe wytrawne Le Sofore Pinot Grigio 750 ml lub czerwone półsłodkie Passo Primitivo Salento 750 ml. 

 Kierunek àHiszpania

Produkcja wina na terenie dzisiejszej Hiszpanii sięga około 3 000 lat wstecz. Gorący klimat sprzyjał produkcji tych trunków o słodkiej i zarazem mocnej naturze, a wyrób służył ich producentom za cenny towar w handlu wymiennym. Obecnie hiszpańskie wino występuje w całej możliwej palecie barw. Najważniejszą odmianą winorośli w tym kraju jest tempranillo, a najbardziej popularnym rodzajem trunku wino czerwone podawane do posiłków i przekąsek. Prosto z serca Hiszpanii Netto oferuje: wino półsłodkie białe i czerwone Don Raffiano 750 ml, a także szeroką ofertę czerwonych win wytrawnych, m.in.: Campo Viejo Tempranillo 750 ml lub Campo Viejo Reservo 750 ml.

 Kierunek àPortugalia

Portugalia urzeka spokojem niewielkich miasteczek i zachwyca malowniczością tamtejszych winnic. Wina tworzy się tam od prawie tak dawna, jak w sąsiadującej obok Hiszpanii. Dzięki bardzo suchemu i ciepłemu klimatowi, powstają tu czerwone wytrawne wina, chociaż najsłynniejszym trunkiem jest słodkie, wzmacniane porto, które swoją nazwę przejęło od położonego nad oceanem miasta. W portfolio portugalskich win dostępnych w sieci Netto, dostępne są: białe wino półsłodkie Portada 750 ml i czerwone wino półsłodkie Portada Lisboa 750 ml.

W dziale winnym Netto konsumenci znajdą także wina sprowadzane m.in. z Australii (czerwone półwytrawne Jacob’s Merlot Shiraz 750 ml), Grecji (czerwone półsłodkie Imiglikos 750 ml), Chile (czerwone wytrawne Cono Sur Bicicleta 750 ml) czy Mołdawii (czerwone półwytrawne Aurvin Cabernet Sauvignon 750 ml). 

Więcej informacji o sieci handlowej Netto na: 

Stronie www: netto.pl

 Profilu na Facebooku: Netto Polska 

 

Nadesłał:

Ola G.
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »