Kultura, sztuka » Kultura

Wybór dalszej drogi

Każdy z nas ma określone cele w życiu, może marzenia. Już w czasach szkolnych musimy zastanawiać się nad tym jaką przyszłość wybieramy. Już wówczas padają początkowe deklaracje odnośnie wykonywania zawodu czy choćby wyboru dalszej drogi w edukacji.

Ostatecznie musimy jednak wybrać kiedy zbliżamy się pełnoletności.

Oczywiście każdy ma inny sposób na życie. Jedni wybierają pracę, inni idą na studia, jeszcze inni twierdzą, że mają jeszcze czas na wzięcie życia w swoje ręce. Ja osobiście zdecydowałam się na studia, zresztą jak większość moich klasowych koleżanek, ponieważ marzyłam, aby za klika lat w gazecie zobaczyć prywatne ogłoszenie kancelaria prawna Warszawa, a pod spodem znajdą się moje dane kontaktowe.

Dążenie do spełnienia takich marzeń nie jest wcale łatwe. Oczywiście ja poszłam na prawo, moje koleżanki także miały podobne marzenia, dlatego każda z nich wybrała kierunek, z którym łączyła swoje marzenia o wykonywaniu zawodu i założenia własnej firmy. Wielu z moich znajomych jednak nie zdecydowało się na studia. Część zrobiła kursy zawodowe lub uzupełniała edukację przez realizację staży lub projektów unii europejskiej. Większość z nich wybrała więc bezpośrednie wykonywania zawodu, zarabiania.

Nie zależnie czy myślimy o ogłoszeniu w gazecie z naszą firmą typu kancelaria prawna Warszawa czy realizujemy się pracując w jakiejś firmie czy może dokształcamy się przez kursy i inne projekty ważne jest, aby każdy z nas robił to, co chce w życiu. Być może obecnie na rynku pracy bardzo trudno jest znaleźć oferty, które zachęcałyby do podjęcia pracy młodych ludzi, tuż po szkole, ale warto jest próbować, wierzyć w siebie, bo czasami się udaje.

Jak wiemy nie zawsze udaje się nam dojść do postawionych sobie celów, czasami też nie warto dążyć do ich realizacji za wszelką cenę. Nie powinniśmy jednak zdawać się za los, ponieważ jak wiadomo siedząc w domu i czekając na dar losu nie będziemy się rozwijać i zarabiać pieniędzy, które mogłyby nas satysfakcjonować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »