Technologie » Komputery

Wybór laptopa do pracy

Rynek laptopów i komputerów w ogóle zmienia się nieustannie. Bez przerwy wychodzą nowe modele a te które wyszły rok temu wydają się być przestarzałe technologiczne. Warto zatem być na bieżąco kiedy kupuje się taki sprzęt albo...znać kogoś kto się zna.

Jeszcze 15 lat temu laptopy należały do absolutnego luksusu, który posiadać mogli tylko zamożni ludzie. Co najśmieszniejsze - wtedy takie komputery właściwie służyły bardziej "dla szpanu" niż jako realna pomoc np. w interesach. Dzisiaj mało który przedsiębiorca wyobraża sobie pracę bez takich urządzeń. Coś co było wcześniej symbolem luksusu i bogactwa dzisiaj jest obowiązkiem. Kiedy porównamy jednak raczkującą technikę laptopów zeszłych generacji szybko dojdziemy do wniosku, że postęp jaki dokonuje się na polu wydajności komputerów jest oszałamiający. Bardzo istotne okazują się tu nowe technologie montowane w procesorach, kartach graficznych a ostatnio dyskach (SSD).

Wszystko to sprawia, że nie istnieje właściwie dobry moment na kupienie tego typu rzeczy - bo przecież za pół roku i tak dostanę coś szybszego/lepszego. Jednak wiadomo że nie możemy czekać w nieskończoność. Dlatego jeśli już musimy kupić laptopa warto prześledzić oferty wielu firm i zasięgnąć rady specjalisty. Jeśli nie chcemy poczuć się poszkodowani ze względu na galopującą technologię warto rozważyć kupno laptopa poleasingowego. Oznacza to że nasza maszyna pochodzi z firm. Zazwyczaj są to sprzęty mniej wysłużone i zadbane.

Dodatkowo nie posiadają ukrytych wad ponieważ są przed sprzedażą gruntownie sprawdzane. Dlatego nie ważne jakie marki Cię interesują - HP, Dell a może ASUS. Ważne jest to, że otrzymujesz pełnowartościowy sprzęt nawet za połowę ceny. To kusząca propozycja, szczególnie że nasz nowy laptop i tak za chwilę będzie "stary".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ageprass

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »