Firma » Finanse

Wybór najlepszego kredytu gotówkowego

Wybór najlepszego kredytu gotówkowego
Zobacz więcej zdjęć »
Uważasz, że w Twojej sytuacji finansowej nieodzowny jest kredyt gotówkowy, ale nie wiesz, jaki kredyt będzie najlepszy? W takim wypadku ten tekst jest dedykowany dla Ciebie.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

Być może wyda się to zaskakujące, ale na wybór odpowiedniego kredytu składają się różne elementy. Na początek weźmy pod uwagę RRSO. Jeśli jeszcze nie wiesz, RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Warto od razu dodać, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocenowania nie jest tym samym, co roczna stopa oprocentowania. W przypadku pomylenia jednego z drugim, nasze finanse ucierpią.
Niemniej zostawmy już roczną stopę oprocentowania i skupmy się na RRSO.

Na pewno niejednokrotnie zdarzyło Ci się zauważyć, że podczas prezentacji ofert, banki prezentują różne wabiki. Można, chociażby powiedzieć o braku prowizji, czy oprocentowaniu 0%. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że jest to swego rodzaju zwodzenie klienta. Tak naprawdę schemat naszego działania powinien być bardzo prosty — patrzymy wyłącznie na RRSO. Pod względem szczegółów, okoliczności wyglądają tak, że RRSO zawiera każdy koszt kredytu.
Co do konkretnych propozycji, najlepsze banki zapewniają RRSO, które wynosi mniej niż 10%.

Pozostałe kwestie

W tej części tekstu skupimy się na wszystkim, poza wspomnianą już Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania. Na początek jednak wymieńmy sobie te kwestie, a później je rozwiniemy, oto lista:

- kredyt przez internet czy w oddziale?

- korzystanie z kalkulatorów

- dodatkowe ubezpieczenie?

- wysokość raty

- sprawdzenie warunków umowy

Zacznijmy od ubiegania się o kredyt. Jak wiadomo, kredyt przez internet to bardzo duże udogodnienie. Koniecznie należy jednak przy tej okazji podkreślić prawdopodobne oszustwo (ktoś inny może nazwać to chwytem marketingowym). Mówiąc wprost — widzimy informacje, że kredyt udzielany jest w całości przez internet, a jak przychodzi co do czego to klient i tak musi odwiedzić oddział.

Są banki, przy których realne są kalkulatory kredytowe. Kalkulator kredytowy to świetna metoda na dokonanie szybkiego i co najważniejsze dobrego wyboru.

Co do ubezpieczenia, nieodzowna jest świadomość, że ubezpieczenie zwiększy wysokość raty. Niemniej, jeżeli ubezpieczenie jest czymś, na czym bardzo zależy, warto postawić na osobną firmę ubezpieczeniową.

W pewnym sensie podczas dodatkowego ubezpieczenia odnieśliśmy się też do wysokości raty. Tak zostaje już tylko dodać, że rara koniecznie musi zostać dostosowana do możliwości finansowych.

Na koniec zostaje sprawdzenie warunków umowy. Zasadniczo, kiedy każda sprawa jest dogadana, to wiadomo, co powinno być też na umowie, ale lepiej się upewnić. Zresztą takie upewnienie się jest zabezpieczeniem na dwie okoliczności — błędy można popełnić celowo (choć nie ma co ukrywać, że celowość zapewne jest przestępstwem, dokładniej na ten temat może przedstawić policjant) lub też omyłkowo.
W związku z tym, że to już ostatni aspekt tekstu obowiązkowo trzeba też przypomnieć coś, co teoretycznie jest oczywiste, a w praktyce różnie z tym bywa. Najkrócej rzecz ujmując, w przypadku niejasności bezwzględnie wszystko musi zostać wyjaśnione.

Przy tworzeniu artykułu brał udział portal ekredyt24.com.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ekredyt24

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »