Społeczeństwo » Polityka

Wybory parlamentarne 2015: Czołowi politycy w sesjach Q&A na Facebooku w ciągu siedmiu tygodni

Mamy przyjemność poinformować, że Polsat News oraz dziennik Rzeczpospolita wraz z Facebookiem, podjęli inicjatywę, której celem będzie budowa najnowocześniejszej formy dialogu pomiędzy politykami a ich wyborcami.

Ludzie korzystają z Facebooka, by dzielić się swoimi opiniami z przyjaciółmi i rodziną, angażują się w rozmowy z kandydatami oraz politykami, organizują akcje, by poruszyć ważne dla nich kwestie. Z tego właśnie powodu Polsat News oraz dziennik Rzeczpospolita, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom, staną się gospodarzami serii sesji pytań i odpowiedzi z czołowymi polskimi politykami, które będą odbywać się na stronach Polsat News i Rzeczpospolitej na Facebooku.

Jesteśmy szczęśliwi, że nawiązaliśmy współpracę z Polsat News i Rzeczpospolitą, mogąc w pełni wykorzystać możliwości naszych platform z korzyścią dla Polaków i polskiej demokracji powiedział Jakub Turowski, Head of Public Policy w Facebooku w Polsce. – Rozwijaliśmy już podobne projekty w innych krajach, jednak inicjatywa, którą podjęliśmy z Polsat News i dziennikiem Rzeczpospolita, jest pierwszą odbywającą się na taką skalę.

W ciągu siedmiu tygodni z rzędu Polsat News będzie gospodarzem siedmiu wywiadów z kluczowymi politykami obecnymi w tegorocznej kampanii wyborczej. Wywiady będą jednocześnie emitowane w Polsat News oraz Polsat News 2. Po każdym z wywiadów, na stronie Polsat News na Facebooku (www.facebook.com/polsatnewspl), odbędzie się sesja Q&A z politykami, która za pośrednictwem Facebooka pozwoli wyborcom poruszyć nurtujące ich zagadnienia. Politycy będą odpowiadać na pytania wybrane przez dziennikarza Polsat News, który będzie prowadził całą sesję. Pierwsze Q&A odbędzie się w piątek 11 września o godz. 18:00. Sesje będą również transmitowane na żywo na stronie internetowej Polsat News.

Cieszymy się, że możemy brać udział w tak interesującym i ambitnym projekcie, który dzięki zaangażowaniu największego na świecie medium społecznościowego, jakim jest Facebook, na pewno okaże się sukcesem. Nowatorska forma współpracy Telewizji Polsat i Facebooka może w doskonały sposób przyczynić się do realnego zainteresowania Polaków wyborami parlamentarnymi, gdyż siła mediów społecznościowych w tworzeniu demokracji i społeczeństwa obywatelskiego jest coraz większa i znacząca - powiedziała Anna Zwolińska Szef PR kanałów tematycznych, Telewizja POLSAT Sp. z o.o.

Rozpoczynając od poniedziałku 21 września, w każdy kolejny poniedziałek o godz. 13.00, dziennik Rzeczpospolita poprowadzi własne sesje Q&A, również za pośrednictwem swojej strony na Facebooku (www.facebook.com/dziennikrzeczpospolita). Pytania Polaków na Facebooku i odpowiedzi czołowych polityków będą publikowane na łamach dziennika w formie wywiadu.

Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Rp.pl powiedział: Dzięki Facebookowi możemy przetestować nowe narzędzie do komunikacji z czytelnikami i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

marek.k

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »