Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Wybraliśmy pierwszych laureatów konkursu w programie „Żyj smacznie i zdrowo”.

Wybraliśmy pierwszych laureatów konkursu w programie „Żyj smacznie i zdrowo”.
Zobacz więcej zdjęć »
8. edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” nabiera rozpędu. 20 lutego zakończył się pierwszy cykl konkursu „Smaczny i zdrowy posiłek”. Spośród zgłoszonych około 100 prac jury musiało wybrać 4 najlepsze.

Pierwszy cykl konkursu dla szkół zakończony powodzeniem!

8. Edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” nabiera rozpędu.  20 lutego zakończył się pierwszy cykl konkursu „Smaczny i zdrowy posiłek”. Zadaniem było przygotowanie Autorskiej Karty Dania do wydarzenia BIEG ULICZNY wzorowanej na grze edukacyjnej YEDZO, będącej w tym roku częścią Programu. Aby wziąć udział w konkursie nauczyciele zgłoszeni do programu mieli za zadanie przeprowadzić lekcję pt. „DOBRA ENERGIA” na podstawie scenariusza znajdującego się w materiałach dydaktycznych oraz zaproponować danie, które zapewni biegaczowi odpowiednią dawkę energiii wartości odżywczych. Konkurs w takiej formule rozgrywany był w tym roku po raz pierwszy. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele poradzili sobie fenomenalnie. Spośród zgłoszonych około 100 prac jury musiało wybrać 4 najlepsze, w tym jedną zwycięską, za którą zwycięska szkoła otrzyma bon zakupowy na sprzęt sportowy o wartości 5000zł!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Edukacja żywieniowa jest najważniejsza!

Prace konkursowe oceniała między innymi dietetyk, ekspert programu „Żyj smacznie i zdrowo” Katarzyna Zadka, dla której najważniejsze było wykorzystanie wiedzy przekazanej przez nauczyciela podczas lekcji opartej o scenariusz „DOBRA ENERGIA”.– W przygotowaniu Autorskiej Karty Dania z propozycją potrawy dla biegacza najbardziej zależało nam, aby uczniowie skupili się na tym, w jaki sposób organizm może zebrać potrzebną do wysiłku fizycznego energię i składniki odżywcze. Wiele prac inspirowanych było zaproponowanymi przez nas przepisami na dania dla biegacza – na bazie omleta z pomidorami czy owsianki z owocami suszonymi. Docenialiśmyrównież te prace, w których dania zaskakiwały nas świeżością pomysłów i niebanalnym połączeniem smaków – mówi dietetyk. Dzięki programowi „Żyj smacznie i zdrowo” rocznie ponad 100 000 uczniów otrzymujewiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz zasad prowadzenia aktywnego trybu życia. Dzięki merytorycznym materiałom edukacyjnym wspieramy nauczycieli i rodziców w przekazywaniu zdrowych treści i utrwalaniu nawyków żywieniowych, które owocują w przyszłości i pomagają uniknąć chorób cywilizacyjnych oraz zagrożeń związanych z nieprawidłowym żywieniem. – Na młodzież czyha wiele niebezpiecznych, niezdrowych pokus. Staramy się pokazać im w sposób przystępny i atrakcyjny, wykorzystując m.in. gryedukacyjne, że wiedza o odżywianiu jest ważna dla ich przyszłości– mówi Katarzyna Zadka.


Czekamy na kolejne prace – czas na konkurs SIŁA UMYSŁU

Kolejny konkurs związany z wiedzą z zakresu zdrowego żywienia zaczął się 21.02.2018 r. Tym razem nauczyciele i uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych muszą zmierzyć się z zadaniem wymyślenia autorskiego dania, które idealnie wspomoże pracę mózgu przed klasówką. Aby wziąć udział w konkursie należy zrealizować lekcję na podstawie scenariusza „SIŁA UMYSŁU” znajdującego się w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli. Autorskie Karty Dania do wydarzenia KLASÓWKA nauczyciele mogą zgłaszać na stronie Programu do 30 marca 2018 r. Tym razem liczymy na zaskakujące połączenia smakowe, które wspomogą pracę mózgu i będą siłą napędową przed potyczką intelektualną. 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a tych, którzy jeszcze nie wzięli udziału w konkursie, zachęcamy do kreatywnej i zdrowej rywalizacji! Przypominamy, że dla najlepszych klas w przekroju całego roku, czeka nagroda w Konkursie głównym Programu – bon o wartości 15 000 zł do wykorzystania na sprzęt sportowy dla całej szkoły!

Wszystkie nagrodzone prace w konkursie „DOBRA ENERGIA”

 

NAGRODA GŁÓWNA

Bon podarunkowy o wartości 5000 zł oraz zestaw koszulek i worków otrzymuje:

Klasa ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini

 

Wyróżnione prace

Zestaw koszulek i worków otrzymują:

Klasa ze Szkoły Podstawowej nr 199 im. J. Tuwima w Łodzi

Klasa z Niepubliczej Szkoły Podstawowej NASZA SZKOŁA w Opolu

Klasa z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie            

 

WINIARY to marka, która od 70 lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują nowoczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, buliony, sosy, Pomysły na…, dania instant, majonezy, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie – w sumie ponad 230 różnych wyrobów kulinarnych WINIARY, które pozwalają w szybki i prosty sposób przyrządzić domowy posiłek. Na stronie www.winiary.pl nowoczesne panie domu znajdą przepisy oraz inspiracje kulinarne na każdy dzień. Produkty marki WINIARY rokrocznie zdobywają liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i detalistów. W 2011 oraz 2012 roku redakcja „Rzeczpospolitej” przyznała marce WINIARY prestiżowy tytuł Najmocniejszej Marki Roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Żyj Smacznie i Zdrowo
http://www.zyjsmacznieizdrowo.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »