Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wyjątkowa wystawa we wrocławskim Sofitelu

Wyjątkowa wystawa we wrocławskim Sofitelu
Zobacz więcej zdjęć »
SOFITEL WROCLAW OLD TOWN ZAPRASZA NA WYJĄTKOWĄ WYSTAWĘ. POWSTAŁA WE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ ARTYSTYCZNEGO PROJEKTOWANIA UBIORU SAPU.

Przybierając w tym roku magiczny i niepowtarzalny motyw przewodni w postaci Christmas Couture nawiązujący do francuskich korzeni Sofitel oraz filozofii Live the French Way, pokazała, że moda ma wiele wymiarów i na święta może obejmować również wystrój hoteli. O krok dalej poszedł Sofitel Wroclaw Old Town, który poza niebanalnymi, pełnymi modowych skojarzeń dekoracjami zaprasza również gości hotelowych oraz mieszkańców Wrocławia na wyjątkową wystawę ubrań z kolekcji „Oculus” autorstwa Alexandry Kustra. Postała ona we współpracy z krakowską Szkołą Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia gościom Sofitel Wrocław Old Town upłyną nie tylko w wyjątkowej rodzinnej atmosferze. Wszystko za sprawą niezwykłej, świątecznej dekoracji, jaką niemal na każdym kroku dostrzec można w hotelowych wnętrzach. Tych, którzy choć na chwilę zdecydują się wstąpić do Sofitel Wrocław Old Town witać będzie niezwykła choinka w kształcie sukienki z długim trenem. Jej wygląd inspirowany był światem Haute Couture, dzięki któremu dostrzec można obecną w hotelu francuską radość z życia, a także doświadczyć ponadczasowej elegancji.
Pozostałe, widoczne w Sofitel Wrocław Old Town dekoracje podkreślają ścisłe powiązanie z modą – łączy je zabytkowa maszyna do szycia i stojąca na niej tiulowe choinki. Całość dopełniają także bombki w kształcie flakoników z perfumami i imitujące perełki dekoracje.

Duch Notre Dame w Sofitel Wrocław Old Town

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie dla swoich gości i osoby odwiedzające hotel przygotował Sofitel Wroclaw Old Town. Wybierając się na świąteczny spacer po ulicach wrocławskiej starówki warto choć na chwilę zajrzeć do środka hotelu i obejrzeć niezwykłą, przygotowaną przez Alexandrę Kustra, absolwentkę Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie wystawę ubrań z kolekcji Oculus. Inspiracją do jej powstania była paryska katedra Notre Dame. Zwiewne, lejące i miękkie tkaniny nawiązują do ubioru świętych z witraży katedry. Wszystko utrzymane jest w mrocznej, oddającej klimat sakralny kolorystyce oraz dodającemu tajemniczości fioletowi. Okrągłe kształty i konstrukcja bezpośrednio nawiązują do wyglądu witraży i rozet w katedrze. Plisowania i odkryte ramiona natomiast podkreślają kobiecość i zmysłowość. Łącząc elementy, kultury i mody, wystawa doskonale wpisuje się w filozofię marki Sofitel zapraszając gości do świata nowoczesnego francuskiego Art de vivre.

Wystawa kolekcji Oculus Alexandry Kustra, absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie, dostępna jest dla oglądających do 6 stycznia 2020 r. Wstęp i możliwość zapoznania się z twórczością artystki jest bezpłatny.

Posiadająca międzynarodową renomę Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, przy współpracy której odbywa się wystawa, od 25 lat kształci projektantów mody. Przy SAPU funkcjonuje Fashion College. Zajęcia odbywają się tam w języku angielskim dla studentów z wielu krajów świata. Szkoła od 10 lat organizuje również Cracow Fashion Week. Odbywa się wtedy pokaz dyplomowy absolwentów, prezentowane są kolekcje innych europejskich ośrodków kształcących projektantów mody. W krakowskich szkołach artystycznych można również uczyć się fotografii, projektowania wnętrz, aktorstwa, choreografii oraz visual merchandisingu.

Sofitel Wroclaw Old Town, ul. Świętego Mikołaja 67, Wrocław.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »