Kultura, sztuka » Muzyka

Wyjątkowe jam session i Namysłowski na Zadymkowy deser

Wyjątkowe jam session i Namysłowski na Zadymkowy deser
Zobacz więcej zdjęć »
China Moses zainaugurowała wczoraj wieczornym koncertem wyjątkowe spotkania z jazzem na Mostowej 5. Już dzisiaj Bielsko-Biała razem z artystami będzie obchodzić świętowane w marcu 80 urodziny Jana Ptaszyna Wróblewskiego m.in. podczas jam session w Nowym Klubie Galerii Sfera.

W tym wyjątkowym spotkaniu będą uczestniczyli najwięksi polscy muzycy jazzowi. Artystyczne spotkanie będzie swego rodzaju hołdem dla niezwykłego kunsztu wybitnego jazzmana, który tak niezwykły jubileusz obchodzi podczas Zadymki w Bielsku-Białej. Także z Nowego Klubu Galerii Sfera radiowa Trójka w najbliższą sobotę nada „Trójkowe Jam Session”. Na żywo na antenie 3. Programu Polskiego Radia w godzinach 22:00-24:00 będzie można usłyszeć redaktora Mariusza Owczarka, który będzie rozmawiać z artystami uczestniczącymi w 18. Lotos Festival Bielskiej Zadymce Jazzowej. Mieszkańców Podbeskidzia zapraszamy szczególnie na koncerty uczniów bielskiego zespołu szkół muzycznych, które odbędą się na Festiwalowej Scenie Promocji w Galerii – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. – Taką okazję dajemy im codziennie o godz. 16:00 do piątku 4 marca. To niezwykle ważne, aby już na starcie kibicować być może przyszłym następcom gwiazd, jakie dzisiaj prezentują się na Zadymce.

 

Na scenie Nowego Klubu 3 marca na miłośników polskiego jazzu czeka o godz. 18:00 Maciej Wojcieszuk Quintet. Półtorej godziny później na scenie Klubu Klimat pojawi się „spadkobierca Django”, czyli jazzman  Birélie Lagrène. Wystąpi także legendarny brytyjski basista i przedstawiciel jazzu awangardowego Dave Holland z premierowym programem swojego trio. Z kolei dzień później zaprezentują się Agnieszka Derlak Trio (godz. 18:00, Nowy Klub) oraz gwiazda wieczoru, jaką będą Slowly Rolling Camera i Maceo Parker (godz. 19:30, Klub Klimat).

 

Na „Zadymkowy deser” czeka nie lada gratka. Całkowicie darmowy koncert Zbigniewa Namysłowskiego, którego myślą przewodnią będzie hasło: „Polish Jazz Yes”. Ten polski saksofonista jazzowy współpracował m.in. z Krzysztofem Komedą, Czesławem Niemenem, Michałem Urbaniakiem, czy Leszkiem Możdżerem. Na swoim koncie ma ponad 20 płyt i projektów dyskograficznych. Czym zachwyci mieszkańców Bielska-Białej? Przekonamy się w niedzielę 6 marca o godz. 16:00 w Klubie Klimat. Ostatnie bilety na koncerty można nabyć jeszcze w Biurze Festiwalowym, które znajduje się w Sferze - Galeria I, klatka D, 2 piętro.

Wszystkich miłośników połączenia muzyki z innymi dziedzinami sztuki zapraszamy również na wystawy. Na II piętrze można oglądać plakaty Jazzu nad Odrą z okazji 50-lecia tego „braterskiego” Festiwalu Zadymki. Z kolei do 8 marca  na parterze Sfery można spotkać m.in. Rona Catera, Benny’ego Golsona, Boba Mintzera, Krzesimira Dębskiego i Włodka Pawlika. Wszystko to będzie możliwe dzięki wystawie 110 prac w ramach projektu „FotoZadymka”, gdzie zobaczymy prace 16 mistrzów obiektywu wspominających poprzednie edycje Zadymki. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »