Dom » Nieruchomość

Wyjątkowe stołeczne apartamenty i penthause'y

Warszawa oferuje najbardziej luksusowe mieszkania, których metr może kosztować nawet 58 tys. zł

Deweloperzy budują obecnie w Warszawie kilkadziesiąt prestiżowych budynków mieszkaniowych. Najbardziej luksusowe apartamenty powstają na najwyższych piętrach. Poza stolicą nowe penthause'y można kupić także w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, czy miejscowościach turystycznych - na Helu, w Zakopanem, albo Mikołajkach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguOferta prestiżowych nieruchomości nie jest duża. W największych aglomeracjach deweloperzy mają ich do sprzedania łącznie około 60, podaje RynekPierwotny.com. Pośrednicy oceniają zaś, że interesuje się nimi niewielki procent osób poszukujących mieszkań. Nic dziwnego, bo to oferta tylko dla wybranych nabywców, którzy oczekują czegoś więcej poza jakością wykonania.

– Nasi klienci interesują się przede wszystkim tymi apartamentami, które oferują największy komfort. W przypadku penthouse, które mamy w sprzedaży w inwestycji Apartamenty Wilanowska na Mokotowie są to dodatkowe udogodnienia i instalacje oraz atrakcyjne położenie i widok na tereny rezerwatu przyrody z Potokiem Służewieckim oraz bardzo rozległe tarasy i ogródki. Najbardziej ekskluzywne lokale znajdują się w kameralnych, wysokiej klasy budynkach – tłumaczy Remigiusz Rogowski, prezes Rogowski Development.  – Na Osiedlu Ażurowych Okiennic ceny są zróżnicowane, od 7100 do 12 500 tys. zł za metr. Stawka zależy właśnie od standardu budynku i jego usytuowania.

Warszawskie drapacze chmur

Poza kameralnymi projektami, w Warszawie apartamenty można znaleźć także w centralnie położonych wieżowcach mieszkalnych. Stołeczni deweloperzy mają ich do sprzedania ok. 800, podaje redNet Property Group. W nowych drapaczach chmur, które powstają w centrum miasta ceny kształtują się w przedziale od 22 do 40 tys. zł/mkw., ale oferowane są w nich mieszkania już wykończone. Poza tym, realizacja tak unikatowych obiektów, jak Złota 44, czy Cosmopolitan nie należy do łatwych. Takie projekty generują co najmniej dwa razy wyższe koszty niż inne budynki mieszkalne, a ich budowę podejmują tylko nieliczni deweloperzy.

W pozostałych inwestycjach o wysokim standardzie, ale o mniejszej liczbie kondygnacji, jak np.: Apartamentach Murano, Trio lub Apartamenty Grzybowska zapłacimy od 8,5 do 29 tys. zł za mkw., podaje redNet Property Group.

Cena 1 metra kwadratowego luksusowego lokalu może być nawet dwukrotnie wyższa, niż innych mieszkań w tej samej inwestycji jeśli znajduje się na najwyższej kondygnacji. Pomimo, że takie ekskluzywne mieszkania są znacznie droższe od tych usytuowanych niżej, to właśnie takie apartamenty znajdują właścicieli najszybciej. Kupowane są zarówno w celach inwestycyjnych, jak i na potrzeby własne.  

Inwestycja w luksus

W ocenie brokerów Metrohouse, ostatnio nastąpił wzrost zainteresowania inwestowaniem w apartamenty. W Warszawie grupę najemców zainteresowanych rynkiem apartamentów stanowią biznesmeni, właściciele i prezesi dużych międzynarodowych firm, którzy przez pewien czas mieszkają i pracują w stolicy Polski. Ekspaci z innych krajów, którzy stanowią grupę nabywców wysokiej klasy mieszkań planują odsprzedanie lub wynajem nieruchomości po kilku latach.  

Ceny najdroższych mieszkań na warszawskim rynku wtórnym sięgają nawet 58 tys. zł za metr kwadratowy. Luksusowy penthouse w apartamentowcu przy Łazienkach Królewskich w Warszawie o powierzchni 300 mkw. został wystawiony na sprzedaż za 4 mln euro. To najdroższa oferta w serwisie Domy.pl. Ceny ponad 80 proc. lokali na tym portalu nie przekraczają kwoty 10 tys. zł/mkw. Wyżej wyceniany jest metr kwadratowy w niemal co piątej ofercie. Najdroższe nieruchomości można znaleźć przede wszystkim w ścisłym centrum Warszawy, w pobliżu Pałacu Kultury, na Starym Mieście i wzdłuż Traktu Królewskiego oraz na Mokotowie.

Wysokie ceny warszawskich apartamentów nie są nowością. Elitarnych adresów w stolicy nie ma tak wiele. Te najbardziej pożądane, nigdy nie były i nie będą tanie. Korekty cen dotyczące pozostałych segmentów rynku prawie w ogóle nie wpływają na wartość nieruchomości luksusowych.

Autor: Rogowski DevelopmentRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rogowski Development
http://rogowskidevelopment.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »