Rozrywka i wypoczynek » Sport

Wyjeżdżając na Mundial pamiętaj o ubezpieczeniu

W połowie czerwca na 12 stadionach, w 11 rosyjskich miastach, rozpoczną się piłkarskie mistrzostwa świata. Do Rosji wyjedzie kilkanaście tysięcy kibiców, którzy kupili bilety, dodatkowo część fanów pojedzie także bez nich. Jedni i drudzy muszą pamiętać o ubezpieczeniu.

- Wyjeżdżający do Federacji Rosyjskiej kibice będą musieli wyrobić wizę lub posiadać ID Fan, który otrzymają wszystkie osoby, które kupiły bilety na mistrzostwa przez oficjalną stronę internetową Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Osoby wyrabiające wizę muszą przedstawić w ambasadzie polisę, która zapewni pokrycie kosztów leczenia na minimum 30 000 euro. Posiadający ID Fan czyli tak zwany paszport kibica również powinni pamiętać o ubezpieczeniu między innymi dlatego, że koszt leczenia w Rosji jest bardzo wysoki. Rekomendujemy minimum 80 000 złotych limitu kosztów leczenia i assistance  – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Strefa A czy strefa B

Jedną z pierwszych czynności, którą należy wykonać przed zakupem ubezpieczenia jest sprawdzenie w jakiej strefie znajduje się miasto do którego się wybieramy.

- Dobór ubezpieczenia odpowiedniego do miejsca, w którym będziemy przebywać jest kluczowy. Jeśli osoba, która wykupiła ubezpieczenie obejmujące strefę A (europejską) rozchoruje się lub np. ulegnie wypadkowi w strefie B (azjatyckiej) musi mieć świadomość, że ubezpieczenie nie pokryje kosztów związanych ze zdarzeniem. Koszt tygodniowej polisy, w której ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia i assistance do sumy 80 000 euro w strefie A to około 70 złotych, w strefie B około 120 złotych – dodaje Piotr Ruszowski.

Zakres ubezpieczenia

Z perspektywy turysty-kibica bardzo ważną kwestią jest aby polisa zawierała opcje dodatkowe takie jak ubezpieczenie OC lub ubezpieczenie bagażu.

- W przypadku osób z chorobami przewlekłymi takimi jak np. cukrzyca, nadciśnienie, astma niezbędne jest sprawdzenie czy polisa zawiera zwyżkę na wypadek powikłań w związku z chorobą przewlekłą – mówi Piotr Ruszowski.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondial Assistance Sp. z o.o.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »