Dom » Ogrody

Wykorzystanie sztucznych skał w dekoracjach ogrodowych

Wykorzystanie sztucznych skał w dekoracjach ogrodowych
Zobacz więcej zdjęć »
Sztuczne skały z roku na rok zdobywają coraz większe grono zwolenników. Głównym powodem ich popularności jest nie tylko wygląd (który w większości przypadków przypomina naturalne formacje skalne)

ale także wytrzymałość, naturalność, łatwość obróbki, różnorodność form, kształtów i kolorów oraz stosunkowo niska cena (zwłaszcza w porównaniu do skał naturalnych). Dodatkowo skały z betonu mogą być użyte w niemal każdej aranżacji, gdyż ich zastosowanie i sposób wykonania jest uzależniony jedynie od wyobraźni i indywidualnych upodobań.

Sztuczne skały ogrodowe doskonale prezentują się w niemal każdej przydomowej przestrzeni. Ich wykorzystanie i zaaranżowanie może być bardzo różne. Do najpopularniejszych rozwiązań z wykorzystaniem skał z betonu można zaliczyć idwie podstawowe formy dekorcyjne:

  1. Sztuczne skały jako naturalny element krajobrazu. Skały wykonane z betonu (w różnych kształtach i kolorach) mogą stanowić harmonijny element ogrodu. Porozmieszczane w różnych częściach ogrodowej przestrzeni są naturalnym uzupełnieniem drzew i kwiatów. W tym przypadku sztuczne skały są wiernym odzwierciedleniem głazów i skał naturalnych - i to zarówno pod względem formy, jak i koloru.
  2. Dekoracje wykonane ze sztucznych skał z betonu - ze względu na łatwość obróbki - mogą być wykorzystywane do tworzenia oryginalnych i niebanalnych formacji. Dzięki temu można z nich wykonać ciekawe elementy dekoracyjne - na przykład w postaci kaskady wodnej, murku, monumentalnej budowli, fontanny, sztucznej jaskini bądź oczka wodnego. Dodatkowo skały z betonu mogą być wykorzystywane jako materiał do tworzenia oryginalnych rzeźb - na przykład zwierząt lub postaci mitologicznych - które nadadzą przestrzeni niebanalnego charakteru.


Sztuczne skały mają różnorodne zastosowanie - od imitacji naturalnych głazów i formacji skalnych aż po tworzenie oryginalnych konstrukcji. Dzięki swojej wszechstronności mogą być zastosowane w niemal każdej aranżacji - zarówno tradycyjnej, jak i bardziej ekstrawaganckie. Więcej informacji o dekoracjach skalnych można uzyskać na stronie skalisty.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

5k18a

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »