Firma » Bankowość

Wyłoniono najlepsze firmy IT w sektorze bankowym w 2019 roku

Wyłoniono najlepsze firmy IT w sektorze bankowym w 2019 roku
Zobacz więcej zdjęć »
Comarch SA najlepszą firmą IT w 2019 roku – to wynik XIV rankingu firm informatycznych świadczących usługi dla sektora finansowego. W głównej kategorii wyróżniono również Asseco Poland SA oraz Sii Polska Sp. z o.o.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 14 listopada, podczas konferencji IT@BANK 2019. W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 uczestników.

Wyróżnienia i nagrody laureatom rankingu wręczyli: Wiceprezes Związku Banków Polskich - Włodzimierz Kiciński oraz Wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji - Andrzej Wolski.

Jak co roku w rankingu IT@BANK przyznano także wyróżnienia w czterech kategoriach dodatkowych: efektywność, potencjał rozwojowy, pozycja firm w sektorze finansowym i pozycja firm w sektorze banków spółdzielczych.

Ranking firm IT pracujących na potrzeby instytucji finansowych, który redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK" publikuje od kilkunastu lat, zyskał w tym roku nową klasyfikację. Uczestników poproszono o wskazanie najbardziej, ich zdaniem, innowacyjnej instytucji finansowej. Okazało się, że największą estymą wśród firm IT cieszy się PKO Bank Polski. Tym samym otrzymuje tytuł lidera innowacyjności według firm IT.

Wybrano również Wizjonera Rynku IT@BANK oraz Produkt Roku IT@BANK. W pierwszej kategorii wyróżniony został Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego SA. Z kolei za produkt roku uznano Aplikację BS API - sztandarowe rozwiązanie zrzeszeń BPS SA i SGB-Banku.  

Zwycięzcy rankingu IT@BANK 2019:

NAGRODY GŁÓWNE:

I.            Comarch SA

II.            Asseco Poland SA

III.            Sii Polska Sp. z o.o.

NAGRODY SPECJALNE:

Efektywność

I.            Sii Polska Sp. Z o.o.

II.            BlueSoft Sp. z o.o.

III.            Gfi Poland Sp. z o.o.

Potencjał rozwojowy

I.            Comarch SA

II.            Sii Polska Sp. z o.o.

III.            Integrated Solutions Sp. z o.o.

Pozycja firm w sektorze finansowym

I.            Blue Media SA

II.            Comarch SAIII.            Advatech Sp. z o.o.

Pozycja firm w sektorze banków spółdzielczych

I.  Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. oraz SoftNet Sp. z o.o.  

II.            NCR Polska Sp. z o.o.

Lider innowacyjności według firm IT

I.            PKO Bank Polski

II.            mbank SAIII.            ING Bank Śląski SA

Pełna lista kategorii i laureatów rankingu IT@BANK 2019, wraz ze specjalnie z tej okazji przygotowanym raportem IT, jest dostępna w najnowszym, listopadowym wydaniu „Miesięcznika Finansowego BANK".

 

 

***

 

IT@BANK (www.aleBank.pl/ITBANK) to największa doroczna konferencja w Polsce poświęcona kwestiom informatyki bankowej, która gromadzi elitarne grono decydentów IT z banków, firm ubezpieczeniowych, SKOK-ów oraz firm technologicznych, uważana za jedno z najważniejszych ogólnopolskich spotkań branży. Prezentowane są na niej najnowsze technologie wykorzystywane w bankowym IT. O randze wydarzenia świadczy coroczna obecność setek ekspertów IT oraz finansistów (głównie członków zarządów banków i innych instytucji finansowych) oraz naukowców. Organizatorem jest Centrum Prawa Bankowego i Informacji, wydawca „Miesięcznika Finansowego BANK", we współpracy z Radą Bankowości Elektronicznej oraz Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agpress

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 6 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »