Firma » Finanse

Wymagająca praca

Każdy z nas ma jakieś umiejętności. Chodzimy najpierw do szkoły, potem na studia, dokształcamy się przez kursy i szkolenia. Staramy się być specjalistami, ale już nie tylko w jednej dziedzinie. Cały czas próbujemy odnaleźć dobry sposób na zarabianie, bogacenie się, godne życie.
Być może nie zawsze łatwo to nam przychodzi, ale są zawody, w których płace są bardzo dobre, a w innych należy raczej poświęcić więcej czasu, aby otrzymać dobrą zapłatę, taką, która by nas usatysfakcjonowała. Na przykład księgowa robiąc rachunkowość spółdzielni mieszkaniowych wymaga znajomości procedur rachunkowych, finansowych itp., fryzjer musi być kreatywny, ponieważ za każdym razem klient chce inaczej wyglądać, ale zawsze fascynująco, pięknie. To nie łatwe zawody i nierzadko mało płatne, a wymagają wiele pracy.

 

Ale są zawody, które moim zdaniem nie wymagają zbyt dużego wysiłku, a są bardzo dobrze opłacalne. Na przykład lekarz rodzinny ma za zadanie zdiagnozować pacjenta, przepadać, zazwyczaj osłuchać i sprawdzić gardło, a potem wypisać receptę i wysłać do apteki, w drodze do domu. Nie pracuje więc fizycznie, owszem umysłowo tak, ale przecież umie diagnozować, uczył się tego dokładanie na studiach, więc nie jest to dla niego wysiłek, a wypłaty olbrzymie, bo ma kilka wariantów umożliwiających zarabianie niemałych pieniędzy.

A zatem jeśli moglibyśmy zmienić system płac to należałoby dzielić pieniędzmi według wysiłku wkładanego w pracę, ale czy możemy wyznaczyć kryterium, które porównałoby wysiłek księgowej, robiącej rachunkowość spółdzielni mieszkaniowej (praca umysłowa) oraz lekarza, który również można powiedzieć wykonuje tego typu pracę, to czy sprawiedliwie podzielilibyśmy pieniądze, dlatego nikt jeszcze nie zastosował się do tego typu podziału, a czasem powiemy – szkoda.

Jak widać czasami wykształcenie, nawet na najlepszych uczelniach nie gwarantuje nam dobrze płatnej pracy, nie gwarantuje nam żadnej pracy, sami musimy wykazywać się kreatywnością i poszukiwać możliwości na zarabianie pieniędzy – jakichkolwiek.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »