Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Wymagane niszczenie dokumentów

W każdym biurze możemy spotkać się z szeregiem urządzeń, których zadaniem jest ułatwienie pracy pracowników. Do takich urządzeń niewątpliwie możemy zaliczyć komputery, kalkulatory, drukarki, niszczarki, nie zapominając o standardowych narzędziach biurowych w postaci zszywacza, dziurkacza.

Niszczenie dokumentów to bardzo istotne zadanie każdej firmy. Zgodnie z obowiązującym prawem wszelkie dokumenty, a co więcej dane osobowe nie mogą być rozpowszechniane. Co za tym idzie, nie można wyrzucić ważnych dokumentów do zwykłego kosza na śmieci. Jest to niezgodne z prawem. Co więcej takie zachowanie uważa się za wysoce nieetyczne. Każda licząca się na rynku firma czy urząd posiada specjalne urządzenie, którego zadaniem jest niszczenie dokumentów. Popularna niszczarka to nic innego jak proste urządzenie, którego zadaniem jest rozcięcie poufnych dokumentów czy danych. Takie urządzenie znajduje zastosowanie w każdej firmie biurowej.

Niszczarka jest niezwykle sprytnym urządzeniem. Jak działa? Najczęściej wystarczy po prostu wsunąć do otworu kartkę papieru, a maszyna już dalej sama się z nią rozprawi, rozcinając na malutkie ścinki. Pytanie więc brzmi „czy takie urządzenie jest skuteczne?” No cóż wiele zależy od szerokości danych ścinek. Istnieje możliwość ręcznego złączenia ścinków papieru. Odtworzenie dokumentu jest zatem możliwe, jednak będzie ono bardzo czasochłonne.

Aby utrudnić odtworzenie danego dokumentu, konieczne jest wkładanie papieru do urządzenia w taki sposób, aby linie cięcia papieru nie były równoległe do linii tekstu. Najlepiej jest więc wkładać dokument zawierający poziome linie tekstu pionowo, i analogicznie w drugą stronę – w przypadku tekstu wydrukowanego na papierze A4 pionowo musimy i włożyć ją do niszczarki poziomo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »