Dom » Budownictwo

WYMIANA DRZWI ZEWNĘTRZNYCH

WYMIANA DRZWI ZEWNĘTRZNYCH
Zobacz więcej zdjęć »
Początek jesieni to ostatni moment, aby się upewnić, czy nasz dom jest odpowiednio przygotowany na nadejście niskich temperatur. Jeżeli w trosce o komfort cieplny mieszkańców zamierzamy wymienić drzwi zewnętrzne, to nie zapominajmy, że jakość wyrobu musi iść w parze z jakością montażu.

Szczelne drzwi wejściowe są jednym z podstawowych warunków wygodnego użytkowania domu lub mieszkania. Tłumią one dźwięki dobiegające z zewnątrz, a także chronią pomieszczenia przed wychłodzeniem, pozwalając tym samym odczuwalnie zmniejszyć koszty ogrzewania zimą. Z wymianą wysłużonych drzwi zewnętrznych nie należy zwlekać, jednak aby inwestycja była w pełni udana, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na parametry użytkowe samego wyrobu, ale również na metodę jego montażu. Częstym rezultatem błędów popełnionych podczas instalacji drzwi zewnętrznych są mostki termiczne, które stają się drogą systematycznej ucieczki ciepła z pomieszczeń. Dlatego istotnym etapem czynności montażowych, następującym po umocowaniu drzwi w otworze, jest precyzyjne uszczelnienie przestrzeni wokół ościeżnicy przy pomocy pianki poliuretanowej. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie pianka Soudafoam Doors marki Soudal, stosowana łącznie ze specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, które wchodzą w skład systemu Soudal Window System (SWS).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pianka Soudafoam Doors charakteryzuje się doskonałymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej. Jest wysoce wydajna, ma perfekcyjną przyczepność do niemal wszystkich materiałów budowlanych, a jej obróbka możliwa jest już po około 30 minutach od aplikacji. Znajduje ona powszechne zastosowanie przy montażu stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Soudafoam Doors daje gwarancję optymalnego wypełnienia szczelin obwodowych wokół ościeżnicy, dzięki czemu drzwi są skutecznie wygłuszone a straty ciepła zredukowane do minimum. Pianka ta zalecana jest również do uszczelniania m.in. parapetów, progów, stopni schodów i rolet, izolacji przepustów rurowych, a także do wypełniania ścianek działowych oraz pęknięć w ścianach i sufitach. Co istotne, dzięki zaworowi Duravalve, posiada ona stabilną, najwyższą wydajność przez cały okres jej przydatności do użycia, tj. przez 24 miesiące.

Podczas instalacji drzwi wejściowych kluczowe jest wykonanie uszczelnień wewnętrznych i zewnętrznych przy pomocy wysokiej jakości taśm paroizolacyjnych, które stanowią komponenty systemu Soudal Window System (SWS). System ten, opracowany przez firmę Soudal z myślą o energooszczędnym budownictwie, umożliwia prawidłowy montaż warstwowy stolarki otworowej (tzw. „ciepły montaż"). Zewnętrzne i wewnętrzne taśmy SWS zabezpieczają warstwę izolacji w postaci pianki poliuretanowej przed działaniem wilgoci, w rezultacie czego pianka nie traci swoich właściwości, a drzwi wejściowe dobrze pełnią swoje funkcje.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »