Motoryzacja » Samochody

Wynajem samochodów coraz popularniejszy w Polsce

Wynajem aut zmienia oblicze motoryzacji. Z roku na rok rośnie liczba Polaków wypożyczających samochody zarówno na cele firmowe, jak i prywatne. Co zdecydowało o popularności tej formy finansowania pojazdów?

Jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się, że aby jeździć samochodem, należy go kupić. Leasing zdawał się natomiast rozwiązaniem jedynie dla firm. Tymczasem rozwój usług wynajmu przyniósł nieoczekiwane zmiany w podejściu Polaków do tematu posiadania. Dziś, dzięki usługom takim jak rent a car, wynajem długoterminowy czy car sharing, nikt już nie wyobraża sobie nowoczesnej mobilności.

Najświeższe dane z rynku motoryzacyjnego, opublikowane przez Polski Związek Wynajmu i Leasing Pojazdów, pokazują, że ubiegły rok przyniósł kolejny wzrost dynamiki w przypadku długoterminowego wynajmu samochodów wśród przedsiębiorców. To o tyle ciekawe, że tradycyjna sprzedaż nowych aut w zasadzie stoi w miejscu, lub notuje okresowe spadki. Co to oznacza? Że Polacy coraz chętniej sięgają po alternatywne formy finansowania samochodów i ma to swoje zalety.

Choć sama idea wypożyczania pojazdów ma bardzo długą tradycję, w ostatnich latach przeszła na naszym rynku ogromne przemiany. Przede wszystkim pojawiły się nowe formy użytkowania: rent a car, czyli tzw. wynajem krótkoterminowy (na doby), wynajem średnioterminowy (na miesiące) oraz długoterminowy (zwykle na min. 24 miesiące). Tak bogata oferta szybko znalazła nabywców. Jest bowiem dostosowana do potrzeb klientów zarówno w zakresie różnorodności marek i modeli, jak i okresu użytkowania. Są jednak o wiele bardziej prozaiczne powody, które zdecydowały o tym, że Polacy – zamiast kupować – zaczęli po prostu użytkować.

Popularność ofert najmu, takich jak w wypożyczalni MM Cars Rental, wynika z kilku podstawowych powodów:

1.     Nie trzeba mieć dużych środków pieniężnych na start, by jeździć nowym autem (lub z niewielkim przebiegiem).

2.     W przypadku wynajmu na dłużej rata miesięczna często jest niższa niż koszt raty leasingowej.

3.     Auta są dostępne od ręki i nie jest konieczna żmudna i drobiazgowa weryfikacja finansowa.

4.     Większość ofert najmu aut to oferty typu Full Service Lease, które obejmują wiele usług w cenie (m.in. ubezpieczenie, serwis, przeglądy, opony), co znacznie podnosi komfort korzystania.

5.     Samochody w wynajmie pochodzą z pewnych źródeł i są serwisowane w autoryzowanych serwisach.

Trendy na rodzimym rynku samochodowym podpowiadają zatem, iż rok 2020 może być rekordowy dla branży wynajmu samochodów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wypożyczalnia samochodów MM Cars Rental
http://mmcarsrental.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »