Firma » Finanse

Wyniki finansowe Kuehne + Nagel. Firma notuje bardzo dobre wyniki

Kuehne + Nagel: poprawia wyniki rok do roku – przegląd pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 r. w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.
Kuehne + Nagel znacznie poprawiło swoje wyniki w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 r. Transport morski i drogowy utrzymały silną pozycję w trzecim kwartale. Napięta sytuacja rynkowa doprowadziła do spadku wolumenu spedycji lotniczej. Restrukturyzacja w zakresie logistyki kontraktowej przyniosła pierwsze wyniki. Obroty netto Grupy wzrosły o 3,1% rok do roku do 15,8 mld CHF, zysk brutto o 4,4% do 6,0 mld CHF, EBIT o 6,6% do 794 mln CHF, a zysk w tym okresie o 3,1% do 598 mln CHF. Organiczny wzrost obrotów netto wyniósł 4,3%, sytuacja na rynku walutowym miała negatywny wpływ - 2,9%, a akwizycje pozytywny - 1,7%.

Dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne + Nagel International AG komentuje: „Mimo stale utrzymującej się, napiętej sytuacji na globalnym rynku, Kuehne + Nagel notuje bardzo dobre wyniki. Szczególnie w dywizji morskiej i drogowej, w zakresie których mocno koncentrujemy się na zapewnieniu cyfrowej obsługi Klienta i efektywności cenowej. Pomimo zwiększonej destabilizacji rynkowej wyniki finansowe transportu lotniczego w ostatnich kwartałach utrzymują się. Przejęcie Quick International Courier, Inc. miało pozytywny wpływ na naszą działalność. W ciągu kolejnych miesięcy, nie tracąc narzuconego sobie tempa, będziemy kontynuować rozwój.

Spedycja lotnicza

W warunkach globalnej niepewności gospodarczej i rosnących barier handlowych rynek lotniczy notował spadki. W wyniku zmniejszonego popytu w niektórych kluczowych branżach, wolumen przesyłek lotniczych w firmie Kuehne + Nagel spadł o 6,4% rok do roku do 1,22 mln ton. Mimo tego, spedycja lotnicza zwiększyła zysk brutto, szczególnie w sektorach farmaceutycznym, produktów łatwo psujących się i przesyłek o krytycznym czasie dostawy. Integracja Quick International Courier, Inc. przebiega zgodnie z planem. Quick, jeden z liderów rynku w zakresie usług transportowych i logistycznych o krytycznym czasie dostawy dla branży farmaceutycznej i lotniczej osiągnął pozytywne wyniki w trzecim kwartale 2019 roku. Spadek EBIT o 3,0% rok do roku do 263 mln CHF oznacza odporność mimo trudnych warunków na rynku.

Spedycja drogowa

Obroty netto w dywizji drogowej wzrosły o 2,0% rok do roku do 2,7 mld CHF, a zysk brutto o 4,1% do 846 mln CHF. Pomimo spowolnienia w handlu międzynarodowym jednostka ta ponownie zanotowała wzrost. Ilość przesyłek drobnicowych we Francji i Niemczech pozostała niezmienna. W Austrii i Europie Wschodniej Kuehne + Nagel wzmocniło sieć transportu drogowego poprzez przejęcie Grupy Jöbstl. W Ameryce Północnej zanotowaliśmy wzrost dzięki utrzymującej się działalności kluczowych Klientów. Transport intermodalny dalej się osłabia między innymi z powodu spadających cen ropy. EBIT wzrósł o 8,8% rok do roku do 62 mln CHF.

 

Logistyka kontraktowa

W trzecim kwartale 2019 roku trwająca restrukturyzacja logistyki kontraktowej przyniosła rezultaty. Jednorazowe zyski ze sprzedaży nieruchomości w wysokości 23 mln CHF (rok poprzedni: 11 mln CHF) zostały uwzględnione w EBIT. Ze względu na środki optymalizujące kapitał firmy i wzmożoną koncentrację na aktywnościach o wyższej marży zysku obroty netto wzrosły o 3,5% rok do roku do 4,0 mld CHF, a zysk brutto o 2,1% do 3,0 mld CHF. Wzrost ten był znacznie wolniejszy niż w poprzednim roku. Wraz z otwarciem nowych centrów dystrybucyjnych w Luksemburgu, Niemczech oraz w Belgii, dywizja logistyki kontraktowej koncentrowała się na gwałtownym zwiększaniu już wysokiej jakości w obsłudze branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej oraz sprzedaży e-commerce. Przegląd portfela firmy i rosnąca wydajność spowodowały, że EBIT wyniósł o 112 mln franków szwajcarskich, co oznacza wzrost o 20,4% rok do roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »