Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Wyrusz w podróż dookoła świata z LEGO ® i Galerią Mokotów!

W najbliższy weekend, 2-3 czerwca, scena główna Galerii Mokotów zamieni się w… gigantyczną Mapę Świata, złożoną w całości z klocków LEGO! We wspólnej zabawie mogą wziąć udział wszystkie dzieci, dla których zaplanowano również konkursy z nagrodami i inne atrakcje.

Z okazji Dnia Dziecka w warszawskiej Galerii Mokotów przez cały weekend będzie można wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – wspólnym budowaniu Mapy Świata, złożonej w całości z klocków LEGO. Specjalna strefa powstanie na Poziomie O, przy scenie głównej. Pod okiem animatorów dzieci krok po kroku odtworzą za pomocą legendarnych klocków kulę ziemską, konstruując m.in. najsławniejsze zabytki i budowle – symbole różnych krajów, a także elementy przyrody i krajobrazu ze wszystkich kontynentów.

Najmłodsi będą tworzyć własne konstrukcje zgodnie z tematem podanym przez animatorów, zabudowując małe płytki. Zagadnienia dotyczyć będą różnych regionów geograficznych Ziemi. Przy wsparciu opiekunów najmłodsi będą mogli przedstawić za pomocą klocków własne wyobrażenia na temat różnych zakątków świata – które później złożą się na wspólną, dużą Mapę Świata.

Dzieci będą mogły oddać się zabawie w specjalnych strefach, w których do ich dyspozycji znajdą się tysiące legendarnych klocków. Dodatkowo, co około godzinę najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w konkursach tematycznych. Dla autorów najciekawszych konstrukcji związanych z hasłami przewodnimi przygotowano prezenty – niespodzianki, a każde dziecko, które weźmie udział we wspólnej zabawie z LEGO, otrzyma dyplom.

Dla najmniejszych dzieci, w wieku od 1,5 do 5 lat, stworzony zostanie sektor LEGO DUPLO, gdzie na maluchy czeka m.in. specjalny „basen” wypełniony klockami. Przy stoliczkach najmłodsi będą mogli tworzyć swoje pierwsze konstrukcje LEGO. Rodzice będą mogli natomiast dowiedzieć się, w jaki sposób podczas zabawy klockami LEGO DUPLO stymulować dziecięcą kreatywności i wyobraźnię, koordynację ruchową, doskonalić umiejętności manualne, intelektualne i społeczne. Prowadzący pokażą także inspirujące ćwiczenia, dzięki którymi maluchy podczas zabawy z rodzicami będą mogły nauczyć się literek, cyferek, kształtów i kolorów.

We wszystkich atrakcjach będzie można wziąć udział bezpłatnie, w sobotę i niedzielę, w godzinach 11:00 – 19:00.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.galeriamokotow.pl .Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

i.ostrowska@mediaforum.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »