Motoryzacja » Samochody

Wyścig Volvo Ocean Race 2017-2018 będzie przebiegał nową trasą

Wyścig Volvo Ocean Race 2017-2018 będzie przebiegał nową trasą
Zobacz więcej zdjęć »
Regaty Volvo Ocean Race to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich na świecie. Co trzy lata załogi toczą morderczy bój z morskim żywiołem, zawijając do portów na kilku kontynentach.
W najbliższej edycji tego wyścigu, który ruszy w przyszłym roku, żeglarze popłyną nową trasą. Volvo właśnie ogłosiło jej przebieg.

Regaty Volvo Ocean Race to najtrudniejsze, najbardziej wymagające i prestiżowe wyzwanie ze wszystkich dyscyplin sportowych na świecie. Żadna inna dyscyplina sportu nie jest tak wymagająca dla ludzi i sprzętu. Żadna inna dyscyplina nie wymaga od uczestników tak zróżnicowanych umiejętności, indywidualnego zaangażowania, pracy zespołowej, wiedzy inżynierskiej. Volvo Ocen Race to także, ogromne zaawansowanie technologiczne i wręcz ekstremalne obciążenie dla ludzi i sprzętu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

– Te cechy sprawiają, że Volvo Cars uczestniczy w wyścigu Volvo Ocen Race od 1997 roku, łącząc swoją filozofię, zaangażowanie i tradycję z najcięższym i najbardziej docenianym wyścigiem na świecie. Volvo Ocean Race jest wymagający i prestiżowy, my również – powiedział Håkan Samuelsson, president and chief executive of Volvo Cars.

Dla Volvo Cars możliwość współtworzenia Volvo Ocean Race, wytyczanie nowej trasy na rok 2017-2018 jest czymś unikatowym i wyjątkowym. Na starcie regat staną 65 stopowe jachty o najwyższym zaawansowaniu technologicznym na świecie, a ich załogi będą walczyły o zwycięstwo przez 9 miesięcy.

Nowa trasa jest najdłuższa w historii – 45 000 mil morskich, prowadzi przez cztery oceany i 11 największych miast na pięciu kontynentach. W tym roku, 12 500 mil morskich trasy, prowadzi przez Ocean Południowy, ale nie tylko. Żeglarze będą się zmagać z ekstremalnie mocnymi wiatrami, a także z lodowatą wodą wokół Antarktydy. Po drodze czeka ich także obszar, na którym występują największe niże na globie powodujące ogromne fale i wiatry wiejące z prędkością do 130 km/h. Z tym wszystkim przyjdzie zmierzyć się uczestnikom wyścigu.

Dla Volvo Cars, Ocean Race to nie tylko świętowanie wspólnych wartości z uczestnikami, to także okazja do globalnego road show, w którym firma zaprezentuje najnowsze modele na pięciu kontynentach.

– W ostatniej edycji, gościliśmy ponad 2.3 mln widzów i ponad 70 000 gości biznesowych w miastach goszczących Volvo Ocean Race. Podczas tej edycji chcemy pokazać jeszcze bardziej ekscytujące żeglarstwo i sprawić, by wioski żeglarskie w miastach partnerskich były jeszcze ciekawsze dla naszych fanów, gości i partnerów – powiedział Richard Mason, dyrektor operacyjny tej prestiżowej imprezy.

Tegoroczna edycja 43 letniego klasyka rozpocznie się w drugiej połowie 2017 roku w Alicante. Pierwszym etapem będzie 700 milowy sprint do Lisbony. Z portugalskiej stolicy, flota uczestników wyścigu obierze kurs na Kapsztad w Republice Południowej Afryki. Po kilkutygodniowej przerwie żeglarze popłyną do Hong Kongu przemierzając Ocean Południowy.

Następny odcinek do Guangzhou nie będzie wliczał się do klasyfikacji rejsu. W porcie tego miasta odbędzie się wyścig tzw. in port race. Kolejny etap będzie wiódł z Hong Kongu do Auckland w Nowej Zelandii. Uczestnicy potem skierują się ponownie na Ocean Południowy opływając najbardziej znany przylądek świata – Horn, po czym skierują się na Atlantyk do południowej Brazylii – miasta Itajaí.

Stamtąd, podobnie jak w ostatniej edycji, łodzie skierują się na półkulę północną, na wschodnie wybrzeże USA do miasta Newport na Rhode Island. Następnie czeka ich wymagający północny Atlantyk i Wielka Brytania. Flota pojawi się w Cardiff – stolicy Walii, w maju 2018 roku. Potem opłynie Wyspy Brytyjskie, aby obrać kurs na Goeteborg. Wielki finał regat odbędzie się w Hadze w Holandii.

– Więcej akcji, więcej prędkości, dłuższa i bardziej wymagająca trasa – to właściwy kierunek ewolucji Ocean Race. Powrót na pierwotne szlaki pierwszej edycji i ekstremalnie trudne warunki to ukłon w stronę tradycji i jednocześnie wielki impuls marketingowy dla partnerów biznesowych i sponsorów – powiedział Mark Turner, który objął stanowisko CEO Volvo Ocean Race w tym miesiącu.

Volvo Ocean Race zostało zakupione przez AB Volvo, producenta samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn roboczych, maszyn przemysłowych i silników okrętowych w 1997 roku. Volvo Car Group było wtedy częścią AB Volvo. Od 1999 roku, kiedy to Ford kupił Volvo Car Group, regaty Ocaen Race są współwłasnością Volvo Car Group i AB Volvo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »