Moda » Odzież

Wysiłek się opłacił – stypendia i płatne staże przyznane

Ponadprzeciętne wyniki w nauce, uczestnictwo w olimpiadach i konkursach, ukończone kursy i zdobyte certyfikaty, przede wszystkim zaś pasja i zaangażowanie – tym wszystkim wyróżniają się trzy uczennice białostockiej „odzieżówki”, które zostaną objęte wsparciem finansowym od firmy Prestige Męski.

16 grudnia nastąpiło uroczyste podpisanie umów.

Dwa wypłacane przez pracodawcę co miesiąc stypendia oraz dwa zaproszenia do odbycia miesięcznego, płatnego stażu – na takie wsparcie mogą liczyć łącznie trzy uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszystko to w ramach współpracy „odzieżówki” z firmą Prestige Męski.

- Inicjatywę tę śmiało można uznać za wyjątkową nie tylko w skali miasta, ale i całego województwa – ocenia Mariusz Pęza, dyrektor szkoły.

I dodaje: Cieszymy się, że nasze porozumienie z regionalnym pracodawcą nabrało aż tak wartościowego wymiaru, gdyż w moim przekonaniu skorzystają na tym wszyscy – zarówno nasi uczniowie, jak i (w niedalekiej przyszłości) lokalni przedsiębiorcy z branży odzieżowej.

Dzięki nawiązanej współpracy teoria zdobywana na lekcjach będzie mogła zostać uzupełniona o praktykę. To jednak nie wszystko, bowiem tego typu wsparcie pozwoli także kształtować dobre postawy młodych ludzi, pokazując im, że zaangażowanie i wysiłek z czasem mogą przynieść efekty, o jakich na początku drogi trudno było choćby marzyć.

Potwierdza to Ewelina Cieśluk, jedna ze stypendystek:

- Przede wszystkim jestem dziś dumna z własnych osiągnięć. Nagroda w postaci przyznanego stypendium utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto było dać z siebie wszystko, brać udział w konkursach i rzetelnie wykonywać swoje codzienne obowiązki – mówi.

Ewelina, obok uczestnictwa w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy i umiejętności z zakresu projektowania i wytwarzania odzieży, może poszczycić się także szeregiem ukończonych kursów, szkoleń i projektów oraz praktyką zawodową w jednym z branżowych zakładów.

Podobny dorobek prezentuje jej koleżanka, Elżbieta Raczyło, która oprócz wsparcia finansowego otrzymała także propozycję odbycia płatnego stażu w firmie Prestige Męski. Dziewczyna nie ukrywa, że swoją przyszłość pragnie związać właśnie z branżą odzieżową, więc praktyki te mogą okazać się pierwszym, istotnym krokiem na jej ścieżce kariery.

- Docelowo chciałabym oczywiście pracować w zawodzie, w którym się kształcę. W tym czuję się po prostu najlepiej. Po ukończeniu szkoły średniej planuję więc pójść na studia, a dokładniej na kostiumografię – wyjaśnia.

Zaproszenie na staż otrzymała także trzecia z uczennic, Magdalena Dawidziuk – uczestniczka międzynarodowych targów branżowych w Paryżu, laureatka konkursu „Jung Fashion Show” i wolontariuszka podczas regionalnych wydarzeń modowych.

Jak przyznaje Krzysztof Kosmowski, właściciel sieci sklepów Prestige Męski, ufundowane przez niego wsparcie ma przede wszystkim na celu zdopingowanie młodych ludzi do dalszego rozwoju.

- Najważniejsze, by młodzież poczuła, że warto zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności. Mam gorącą nadzieję, że nasza współpraca ułatwi uczniom białostockiej odzieżówki znalezienie pracy w swoim zawodzie, a w przyszłości – kto wie – może umożliwili otwarcie własnej szwalni? – podsumowuje Kosmowski.

Stypendia przyznane przez Prestige wypłacane będą do czerwca 2015.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publicum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »