Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wyspa Vis – idylliczna i romantyczna, że… Mamma Mia!

Vis – to właśnie ta wyspa przez niemal pół roku była domem dla obsady Mamma Mia! Here We Go Again, dając jej członkom natchnienie i wytchnienie. Idylliczne, kameralne miasteczka, ukryte zatoczki, wreszcie wielka gościnność - spotkały się z ciepłym przyjęciem przez gwiazdy kultowej produkcji.

Mamma Mia! Here We Go Again – premiera pod nieboskłonem

Pula – to miasto znane z opowieści o mitycznych Argonautach, Rzymianach i Wenecjanach.  Jest też gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, gromadzącego rokrocznie miłośników kinematografii z całego świata. Niedawno, antyczny amfiteatr wypełniony został po brzegi, gdy oto pod osłoną nieba finałowy pokaz uświetniła premiera jednego najgorętszych tytułów tego lata – Mamma Mia! Here We Go Again. To druga część kultowej produkcji, którą podczas festiwalu, wraz
z gwiazdami filmu: Jeremim Irvine, Hugo Skinner’em i Joshem Dylan’em, a także reżyserem
Ol Parker’em, oglądało ok. 7 tysięcy widzów. Dlaczego właśnie ten film jest tak bliski Chorwacji? Ponieważ to jej krajobrazy wiążą losy najbardziej rozśpiewanej rodziny na świecie, której romantyczna historia powraca na ekrany po dziesięciu latach.

 

Wyspa Vis –  chorwacki „bohater” musicalu

Vis – to właśnie ta wyspa przez niemal pół roku była domem dla obsady sequela, dając jej członkom natchnienie i wytchnienie. Idylliczne, kameralne miasteczka, ukryte zatoczki, wreszcie wielka gościnność - spotkały się z ciepłym przyjęciem przez gwiazdy kultowej produkcji. W szczególności, Pierce Brosnan, oraz Amanda Seyfried byli pod wrażeniem niesamowitych krajobrazów i otwartości gospodarczy, korzystając z każdej wolnej przerwy, aby zwiedzić zakątki Vis. Natomiast fani aktorów mogli podziwiać swoich idoli a to podczas przejażdżek rowerowych, lub porannej kawy na promenadzie, a to w czasie relaksu na plaży.

 

Vis – raj odkryty nie tylko dla Hollywood

Urok wyspy skusił nie tylko hollywoodzkich producentów. Amatorzy turystyki filmowej lub kulinarnej, aktywnego lub leniwego wypoczynku odnajdą na Vis różnorodność bałkańskiej duszy i przyrody.  Znana jest z nie tylko z wybornej morskiej kuchni i winnych dobrodziejstw. To jedna z pereł Adriatyku, leżąca nieopodal słynnego portowego miasta Split, ale zarazem tajemniczo ukryta za wdziękami wysp Brač, Hvar oraz Šolta.

 

Zdaniem odwiedzających, niedostępność jest właśnie istotą jej uroku. Vis jest najdalej wysuniętą od lądu zamieszkałą chorwacką wyspą, na którą można dotrzeć jedynie promem lub katamaranem.
Vis zachwyca ustronnością plaż oraz krystalicznie lazurowym morzem, okalającym malowniczy archipelag, na którym każdy znajdzie swój kawałek raju. Warto dodać, że jedna tamtejszych plaż zyskała tytuł Best European Beach in 2016 prestiżowej organizacji European Best Destinations. Można do niej dotrzeć tylko pieszo, stromą i wąską ścieżką lub wodną taksówką z pobliskiej zatoczki
w Rukavac. Łódki muszą być jednak na tyle małe, aby przepłynąć przez kilkumetrową szczelinę
w klifach.

 

Lubiącym piesze wycieczki z pewnością przypadnie do gustu punkt widokowy Hum (587 metrów nad poziomem morza), skąd uroki wyspy widać w całej okazałości. Miłośnikom sportów wodnych spodoba się z kolei rejs łodzią motorową do Błękitnej Jaskini (Modra špilja), położonej
na południowy-zachód od
Komižy. Ta miejscowość jest również warta odwiedzenia ze względu
na unikalne zabytki architektoniczne, ale również największą zatokę o piaszczystym dnie morskim na wyspie. Co ważne, w okresie wakacyjnym na Vis organizowane są różnego rodzaju wydarzenia zachęcające do wspólnej zabawy mieszkańców oraz turystów. Wystawy, spektakle, imprezy folklorystyczne czy koncerty muzyczne, a nawet Nocny Festiwal Vis – to tylko niektóre z letnich atrakcji.

 

Potrzebujesz więcej informacji? Wejdź na stronę: https://www.dalmatia.hr/en/island-of-vis/vis

 

O Chorwacji

Rozciągająca się wzdłuż Adriatyku Chorwacja, bezpośrednio granicząca z krajami Europy Środkowej, jest miejscem zachwycającym bogactwem dziedzictwa kulturowego. Tutaj historia doskonale łączy się z młodzieńczym duchem i energią, dlatego to doskonały wybór dla osób poszukujących różnorodności. Zapierające dech w piersiach naturalne piękno, nieskończenie długa linia brzegowa, urozmaicona oferta gastronomiczna, przygoda, sport i wellness - można cieszyć się tym wszystkim przez cały rok.

 

W Chorwacji każdy znajdzie coś dla siebie – od wizyty w urokliwym Dubrowniku (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), żeglowania pomiędzy wyspami w okolicy Splitu, poszukiwań trufli na Istrii, przez paralotniarstwo nad Jeziorami Plitwickimi i zwiedzanie uroczych zakamarków Zagrzebia, po obserwowanie ptaków w Parku Krajobrazowym Kopački rit, imprezowanie nocą na plaży Zrće w Novalji lub odpoczynek z rodziną na plaży Zlatni Rat.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.croatia.hr/pl-PLRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

primum_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »