Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Wystartował Pharma Helper

Wystartował Pharma Helper
Zobacz więcej zdjęć »
Wystartował pierwszy w Polsce portal internetowy www.pharma-helper.pl umożliwiający pozyskiwanie informacji na tematy związane z produktami medycznymi i suplementami diety.


Wystartował pierwszy w Polsce portal internetowy www.pharma-helper.pl umożliwiający pozyskiwanie informacji na tematy związane z produktami medycznymi i suplementami diety. Serwis umożliwia wyszukiwanie zamienników, poszukiwanie leków wspomagających leczenie, dostarcza informacji o skutkach ubocznych działania preparatów, jak również umożliwia wyszukiwanie najbliżej położonych aptek. 
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.  Jego głównym zadaniem jest dostarczanie pełnej informacji dotyczącej preparatów farmaceutycznych i osobom fizycznym, instytucjom i przedsiębiorstwom. 

Poprzez intuicyjny panel zarówno osoba nieposiadająca wiedzy medycznej, jak również osoby z przedmiotową wiedzą (farmaceuci, lekarze)są w stanie w bardzo krótkim czasie sprawdzić czy zażywany lub też przepisany specyfik nie wchodzi w niepożądane reakcje z już zażywanymi przez pacjenta lekarstwami. Serwis pozwala ostrzec użytkownika przed ryzykiem występowania skutków ubocznych konkretnych preparatów, jak również pozwala na podzielenie się własnymi doświadczeniami w tym zakresie (dla zalogowanych użytkowników). Funkcjonalność portalu pozwala zaproponować dodatkowo informacje dotyczące refundacji danego leku,  pomaga w znalezieniu tańszego zmiennika, a także pozwala szybko odnaleźć najbliżej położną aptekę. 

Bardzo ciekawą funkcją serwisu jest też panel wspomagania leczenia, gdzie poprzez wybór dopasowanej suplementacji wspomagającej leczenie możemy, uwzględniając indywidualne cechy i preferencje, wykluczać leki, które mogą mieć wpływ np. na obniżenie zdolności psychomotorycznych, mogą wchodzić w interakcje z alkoholem, obniżają skuteczność antykoncepcji lub nie mogą być stosowane przez kobiety w ciąży. Dodatkowo za pośrednictwem portalu znajdziemy bogatą bazę aptek, dostarczającą informacji m.in. o godzinach otwarcia czy dyżurach nocnych.

Uzupełnieniem aplikacji webowej jest aplikacja dedykowana na systemy Android i iOS w urządzeniach mobilnych, co pozwala na jeszcze szybsze uzyskanie informacji o konkretnych preparatach medycznych. Dodatkową funkcjonalnością aplikacji jest możliwość skanowania kodu kreskowego produktu, co pozwala dotrzeć do informacji w błyskawiczny i bezpośredni sposób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ScullPR
http://www.scullpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »