Gospodarka » Przemysł

Wystartowała budowa Panattoni Park Warsaw South - 14 500 m kw. dla CTDI w Sękocinie

Wystartowała budowa Panattoni Park Warsaw South - 14 500 m kw. dla CTDI w Sękocinie
Zobacz więcej zdjęć »
Panattoni Europe symbolicznie rozpoczął budowę nowego centrum logistycznego Park Warsaw South. Inwestycję zainaugurowało wkopanie pierwszej łopaty pod realizację obiektu typu BTS dla firmy CTDI.

Uroczystość odbyła się 14 czerwca br., a udział w niej wzięli przedstawiciele obu firm, a także miejscowych władz. Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na luty 2019 roku.

Realizowany przez Panattoni Europe obiekt dla CTDI będzie nową siedzibą firmy. Przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe usługi inżynieryjne, serwisowe oraz logistyczne dla liderów rynku komunikacyjnego, dlatego w obiekcie o powierzchni 14 500 m kw. będzie realizowany serwis telefonów, który zajmie 10980, zaś część biurowa 3520 m kw. Inwestycja zostanie wybudowana w formule BTS - niestandardowa bryła budynku - ze szklaną elewacją w części biurowej - w całości przystosowana zostanie do stałej pracy. Dlatego wnętrze wyposażone zostanie w dodatkowe oświetlenie LED, a temperatura utrzymana zostanie na odpowiednim poziomie 20 C. Dodatkowo w wyznaczonych miejscach użyta zostanie specjalna posadzka ESD o właściwościach antyelektrostatycznych. 

Nowa lokalizacja CTDI będzie ponad dwukrotnie większa niż obecna powierzchnia serwisowa, dzięki czemu stworzy możliwość zwiększenia liczby pracowników – dziś firma zatrudnia 700 osób. Jak komentuje Paweł Piekut – Dyrektor Zarządzający CTDI w Polsce „Inwestujemy w nową siedzibę z myślą o nowych kontraktach i wprowadzeniu na polski rynek nowych usług. Dzięki nowoczesnemu budynkowi będziemy mogli zapewnić Klientom jeszcze wyższą jakość i elastyczność usług, a Pracownikom bardzo dobre warunki pracy. Od początku naszej działalności jesteśmy związani z Gminą Raszyn. Mamy nadzieję, że dzięki tej inwestycji będziemy mogli stać się jeszcze atrakcyjniejszym pracodawcą i przyczynić się do dalszego rozwoju obszaru, na którym działamy.”

To potwierdza Marek Dobrzycki, Managing Director, z Panattoni Europe: „Ze względu na stałe zatrudnienie pracowników firma CTDI przywiązuje szczególną wagę do regionu, w którym prowadzi swoją działalność od lat. Dlatego naszym priorytetem było zaoferowanie przedsiębiorstwu najlepszej z możliwych lokalizacji. Cieszę się, że Panattoni Park Warsaw South spełnił te oczekiwania. Inwestycja zlokalizowana jest tuż przy nowej drodze S7, zaledwie 15 minut od centrum Warszawy, a niewielka odległość od centrum miasta zapewnia dostęp do komunikacji miejskiej pracownikom parku, a także możliwość otwarcia biura firmy w niewielkiej odległości od stolicy.”

Panattoni Park Warsaw South to kolejna inwestycja dewelopera na południowych obrzeżach Warszawy. Idealna lokalizacja parku w miejscowości Sękocin Nowy bezpośrednio przy węźle Janki nowej drogi ekspresowej S7 stwarza optymalne warunki dla dystrybucji na rynek Polski Centralnej, a także całej Europy. Inwestycja będzie składać się z 2 nowoczesnych budynków magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ok. 38 tys. m kw. Idealna lokalizacja centrum dystrybucyjnego jest niewątpliwie jednym z głównych atutów parku, dzięki któremu gwarantuje on szybką i efektywną logistykę.

________________

Informacje o CTDI 
CTDI to globalna firma, oferująca kompleksowe usługi w zakresie rozwiązań inżynieryjnych, serwisowych i logistycznych dla przemysłu komunikacyjnego. CTDI posiada 93 oddziały w 27 krajach na wszystkich kontynentach i zatrudnia ponad 14 000 pracowników. W kwietniu 2016 roku firma przejęła część Regerensis związaną z naprawą urządzeń mobilnych, wchodząc dzięki tej transakcji na polski rynek. Polski oddział CTDI (dawniej Regenersis) powstał w maju 2000 r. jako Autoryzowane Centrum Serwisowe telefonów komórkowych Nokia Poland. CTDI w Polsce specjalizuje się w naprawie telefonów komórkowych, laptopów, modemów, kart modemowych, płyt głównych, czytników kart płatniczych i innych urządzeń. Obecnie w serwisie naprawianych jest ponad milion urządzeń rocznie. Do grona Klientów CTDI należą m.in. HTC, Huawei, Lenovo, Microsoft, Motorola, Nokia HMD, Samsung, OnePlus, ZTE, Orange, Play, Polkomtel, T-Mobile, Digital Carei First Data.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »