Społeczeństwo » Społeczeństwo

Wystaw zabytkowych zabawek w VIVO! Krosno

Wystaw zabytkowych zabawek w VIVO! Krosno
Zobacz więcej zdjęć »
VIVO! Krosno znów przygotowało wyjątkową niespodziankę dla swoich klientów. Tym razem na terenie Centrum Handlowego pojawiła się niecodzienna wystawa zabytkowych zabawek z lat PRL czy okresu międzywojennego. Historia niektórych eksponatów sięga nawet połowy XIX wieku.

Centrum Handlowe VIVO! Krosno zaprasza na sentymentalną podróż do niezwykłego świata zabytkowych zabawek, którymi bawili się kiedyś nasi dziadkowie. „Świat Starych Zabawek” to wyjątkowa wystawa, w skład której wchodzą zabawki z lat PRL-u, z okresu międzywojennego, a także z XIX wieku. Wśród blisko 300 zabytkowych zabawek podziwiać można m.in.:  konika na biegunach z ok. 1860 roku wykonanego z naturalnych materiałów, lalki celuloidowe, metalowe zabawki mechaniczne nakręcane na kluczyk, przedwojenne sanki dla dzieci, a nawet drewnianą ławkę szkolną z kałamarzem. Wszystkie zabawki wyeksponowane są na pasażu Centrum Handlowego. Nie brakuje  również starych pocztówek i fotografii. Dla wielu starszych osób wystawa jest doskonałą okazją do powrotu do lat dzieciństwa, a dla najmłodszych to wyjątkowa lekcja historii, podczas której mogą zobaczyć, czym bawili się kiedyś ich rodzice czy dziadkowie. Nietypowe zabawki pozostaną w VIVO! Krosno do 28 czerwca. 

- Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego Centrum Handlowego. Po spektakularnym sukcesie wystawy rowerów i motocykli w stylu retro, tym razem zdecydowaliśmy się postawić na zabytkowe zabawki. Ekspozycja, która pojawiła się na terenie VIVO! z pewnością będzie nie lada gratką dla wszystkich, zarówno dla dorosłych, jaki i dzieci. Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego oraz zakrywaniu nosa i ust. Dbajmy o siebie i innych – mówi Izabela Malecha, Dyrektor VIVO! Krosno.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »