Kultura, sztuka » Kultura

Wystawa fotografii „Akty błękitne” Witolda Jacykowa na papierach Epson Japanese Kozo Paper Thin

Wystawa fotografii  „Akty błękitne” Witolda Jacykowa na papierach Epson Japanese Kozo Paper Thin
Zobacz więcej zdjęć »
Od 10 do 16 maja br. w salach wystawienniczych w podziemiach CSW Zamek Ujazdowski będzie można obejrzeć 16 fotograficzno-malarskich prac prof. Witolda Jacykowa – fragmentu obszernego cyklu pt. „Akty błękitne” wykonane w estetyce piktorializmu.

Na wystawie prezentowane są cyfrowe repliki wydrukowane na 11-kolorowej, wielkoformatowej, fotograficznej drukarce atramentowej Epson Stylus Pro 7900 na najwyższej klasy, debiutującym właśnie na rynku papierze Epson Japanese Kozo Paper Thin dodającym dodatkowej lekkości i świetlistości prezentowanym pracom.

Centrum Sztuki współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, ul. Jazdów 2, www.csw.art.pl
Wystawa czynna w dniach  10-16 maja 2014, wtorek-niedziela 12:00 -19:00, piątek 12-21

 

  Klimatyczne prace prof. Witolda Jacykowa wydrukowane zostały na najnowszym papierze Epson Japanese Kozo Paper Thin.

Wystawa przedstawia akt jako źródło inspiracji w tworzeniu pośrednich związków fotograficzno-malarskich w estetyce piktorializmu. Jest częścią obszernego cyklu pt. „Akty błękitne”.

Epson Japanese Kozo Paper Thin to klasyczny orientalny papier stworzony przez Gary'ego Wornell’a. Oferuje on przejrzystość, doskonale nadaje się do grafik w stylu orientalnym, a także  do sztuki bardziej współczesnej. Wszystkie prezentowane prace są oprawione na drewnianych ramach „na bęben”, co zostało zainspirowane przez japońska tradycje wytwarzania papierowych okien.
Miąższ wykorzystywany do otrzymywania tego papieru pochodzi z drzewa morwy papierowej (Kozo), który sprawia, że ​​papier jest bardzo wytrzymały zarówno na mokro jak i na sucho. Struktura papieru jest również bardzo trwała i po zmoczeniu łatwo powraca do kształtu płaskiego arkusza w stanie suchym. Te wyjątkowe właściwości sprawiają, że to nietypowe wykończenie jest nie tylko możliwe, ale i łatwe do zrealizowania.

Witold Jacyków

Urodził się w 1954 w Opolu. W latach 1976 - 1979 studiował na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w pracowniach rysunku i malarstwa prof. Jerzego Wrońskiego, Norberta Witka. W 1979r.  zrealizował dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Norberta Witka. W 2008r. uzyskał tytuł profesora sztuk filmowych. Zajmuje się fotografią i malarstwem.

Kieruje Zakładem Teorii Sztuki i Fotografii Artystycznej w Instytucie Sztuki na Wydziale Artystycznym  Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików a także Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Używa fotografii jako subiektywnego komentarza wizualnego do otaczającej rzeczywistości. Poszukuje w niej obrazów w skondensowanej formie zdolnych przenosić treści natury symbolicznej.

Obok działalności twórczej, wystawienniczej i pedagogicznej zajmuje się propagowaniem sztuki fotografii poprzez udział w jury licznych konkursów fotograficznych a także sympozjach i konferencjach jej poświęconych.

Prowadzi aktywną działalność wystawienniczą organizując wystawy indywidualne i uczestnicząc w wystawach zbiorowych.
http://www.pracownia-fotografii.us.edu.pl/kadra/witold-jacykow/

 

 

 

 

 

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem innowacyjności. Szeroka oferta firmy obejmuje produkty od drukarek atramentowych i systemów drukowania, przez projektory 3LCD i roboty przemysłowe po czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.

 

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 68 000 pracowników w 96 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

http://global.epson.com/

 

Epson Europe — informacje

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1727 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2012 osiągnął sprzedaż równą 1540 mln euro. http://www.epson.eu

 

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/

 

Dodatkowych informacji udzielają:

 

INDALO Public Relations

Zbigniew Blewoński, tel. 501 772 619, e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.pl


EPSON EUROPE B.V. Sp. z o.o.
Oddział w Polsce

Ewa Pytlak, ewa.pytlak@epson.pl

Marketing Coordinator

 

 

                                                                              Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »