Kultura, sztuka » Kultura

Wystawa „Kiedyś to było” już otwarta!

Wystawa „Kiedyś to było” już otwarta!
Zobacz więcej zdjęć »
Wernisaż wystawy prac Ireneusza Kaźmierczaka, który od 1975 roku fotografuje życie na Śląsku, przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Prezentacją czarno-białej kroniki lat 70. i 80.

Agora Bytom zainaugurowała działalność Galerii na Poziomie w nowej odsłonie. Zdjęcia tyszanina można oglądać do 1 lipca.

 

Na 30 pracach prezentowanych w galerii codzienność życia na Śląsku przeplata się z wielkimi momentami w historii Polski. Goście podziwiali uwiecznione na fotografiach pamiętne koncerty, mecze czy pochody pierwszomajowe. Nie zabrakło portretów gwiazd polskiej estrady, m.in. Grzegorza Ciechowskiego z Republiki i Ryszarda Riedla z zespołu Dżem oraz ikon światowej muzyki – Tiny Turner i Eltona Johna.

 

Jak tłumaczył w trakcie spotkania Ireneusz Kaźmierczak, cała jego praca opiera się na prostym założeniu – że fotografia to sztuka obserwacji i utrwalania tego, co dla niewprawnego oka często jest nieuchwytne – Chodzi o to, żeby podejść jak najbliżej i ocalić od zapomnienia momenty ważne i piękne – mówił. - Wszystko się zmienia, znika. Moje zdjęcia często pokazują rzeczy, których już nie ma – kraje, które zniknęły z map, przedmioty, o których wszyscy zapomnieli. Ale też emocje, które jako jedyne pozostają uniwersalne – radość codziennego życia nawet w czasach PRL-u, czy nadludzki wysiłek sportowca dobiegającego do mety maratonu – wyjaśniał autor.

 

Podczas wernisażu Ireneusz Kaźmierczak dał się również namówić na przybliżenie kilku szczegółów ze swojej pracy. Autor zdradził, że obecna na plakacie promującym wystawę kobieta to jego żona, a mały chłopiec w wózku to nikt inny, jak jego syn, obecny w tłumie znany fotograf, Radosław Kaźmierczak, którego fotografie Agora Bytom prezentowała w marcu. Ojciec i syn inspirują się wzajemnie. Jak tłumaczył pan Ireneusz – od Radosława nauczył się odwagi w robieniu zdjęć.

 

Ireneusz Kaźmierczak ma na swoim koncie kilkanaście nagród w konkursach fotograficznych. Jak sam podkreśla, największą satysfakcję dał mu tytuł dwukrotnego laureata prestiżowego Tychy Press Photo. W 2013 roku zdobył na nim nagrodę w kategoriach „Najlepszy fotoreportaż” i „Najlepsza fotografia” za cykl zdjęć poświęconych uczestnikom Tyskiego Biegu Ulicznego i Półmaratonu.

 

W ciągu 7 lat w Galerii na Poziomie zaprezentowano ponad 90 wystaw. Ujmujące akty wystawiała tu Veroniq Zafon. Swoje prace w galerii prezentowali również Wojciech Radwański, Łukasz Kowalski i Robert Słoma. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa memów „Rubens był z Bytomia”.

 

Wystawę „Kiedyś to było”, którą zainaugurował czwartkowy wernisaż, można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom do 1 lipca. Wstęp wolny.

 

„Kiedyś to było” – wystawa zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka

10 maja – 1 lipca 2018

Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom 3

Wstęp wolny – zapraszamy!

 

Więcej na: www.agorabytom.pl

facebook.com/AgoraBytom

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »