Kultura, sztuka » Kultura

Wystawa „Świat w 3D” w Zabrzu

Wystawa „Świat w 3D” w Zabrzu
Zobacz więcej zdjęć »
Tylko do 31 lipca 2011 r. w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu można oglądać unikalną wystawę trójwymiarowych zdjęć National Geographic, prezentujących życie w najdalszych zakątkach świata. Dodatkową atrakcją są warsztaty dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Do 31 lipca 2011 r. w Centrum Handlowym Platan przy Pl. Teatralnym 12 można bezpłatnie oglądać wystawę National Geographic „Świat w 3D". Składa się z około 30 trójwymiarowych fotografii, które przedstawiają życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej. Zdjęcia powstawały w ciągu ostatnich dwóch lat i zostały wybrane z blisko 20 tysięcy klatek.

Wystawa Świat w 3D to projekt skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla każdej z tych grup wiekowych trójwymiarowe obrazy stanowią atrakcję samą w sobie. Dodatkowo wystawie towarzyszą warsztaty organizowane w specjalnej „Strefie Dziecka" przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby rozbudzić w najmłodszych ciekawość świata. Składają się z zabaw i gier edukacyjnych dostosowanych do różnego wieku uczestników. Zajęcia prowadzą profesjonalni animatorzy. „Na tę wyjątkową wystawę oraz towarzyszące jej warsztaty szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkie zabrzańskie ośrodki dla dzieci - świetlice, domy kultury, półkolonie, przedszkola, szkoły" - mówi Aneta Górska, Dyrektor Centrum Handlowego Platan. „To doskonały pomysł na atrakcyjne spędzenie wakacyjnego dnia i poznanie ciekawostek z różnych stron świata. Mamy nadzieję, że nasza wystawa zachęci młodych ludzi do podróżowania i odkrywania najdalszych zakątków świata" - dodaje Aneta Górska.
Zapisy na Warsztaty odbywają się telefonicznie pod numerem 0 665 598 699 oraz/lub mailowo: edukacja@qraproduction.pl. Akcja ma charakter edukacyjny i jest bezpłatna.

Zdjęcia na wystawie Świat w 3D są prezentowane w postaci plansz anaglifowych o wymiarach 130 na 100 cm. Do wykonania zdjęć użyte zostały dwa aparaty EOS 5D Mark II firmy Canon, zaś druk wykonany został na drukarce Epson Stylus Pro 9900.

Wystawa Świat w 3D była już prezentowana w Jankach pod Warszawą, Bydgoszczy i Krakowie. Po Zabrzu będzie można ją obejrzeć także we Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Gdańsku i Sosnowcu.

Więcej informacji na temat wystawy oraz zajęć dla dzieci i młodzieży, jak również przykładowe zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej akcji: www.wystawa3d.national-geographic.pl. Zapraszamy również na stronę CH Platan: www.chplatan.pl.

Partnerami wystawy są firmy: Canon, Epson, LG - Partner technologiczny, Trefl, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Sky Club. Organizatorem wydarzenia jest agencja Qra Production.

Właścicielem CH Platan jest IVG Immobilien AG (www.ivg.de).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »