Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu dołączyła do Grupy Vistula

Budujemy renomowany ośrodek kształcący kadry dla międzynarodowego biznesu – mówi dr Irena Tomys, rektor Wyższej Szkoły Handlowej. Uczelnia właśnie dołączyła do Grupy Uczelni Vistula z Warszawy.

Dla studentów wrocławskiej uczelni oznacza to wzmocnienie kadry naukowej, współpracę z kolegami z innych krajów i  większe możliwości rozwoju.

 

- Naszym priorytetem jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr dla biznesu, nie tylko krajowego – podkreśla dr Irena Tomys. – Dzięki połączeniu WSH wzmocni swój potencjał dydaktyczny i stanie się jeszcze bardziej międzynarodową uczelnią. Chcemy, aby dyplom ukończenia studiów w WSH był prestiżowym dokumentem i otwierał drzwi do kariery zawodowej.

 

O dyplom Wyższej Szkoły Handlowej będą mogli starać się także studenci zagraniczni. Od nowego roku akademickiego uczelnia uruchamia studia w języku angielskim, na których spotkają się zarówno zainteresowani z Polski, jak i zza naszej wschodniej i zachodniej granicy. - Maturzyści, którym zależy na kontynuowaniu nauki według międzynarodowych standardów, taką możliwość dostają tu, na Dolnym Śląsku – zauważa rektor uczelni.

 

Wymiana kadry oraz ścisła współpraca w zakresie badań naukowych stworzy w WSH nowe możliwości pozyskiwania środków unijnych, nie tylko na cele badawcze, ale również na rzecz rozwoju uczelni. Dodatkowo studenci mogą korzystać z bogatych zasobów bibliotecznych i nowoczesnej platformy e-learningowej. – Dołączenie do Grupy Uczelni Vistula wzmacnia nasz potencjał, ale priorytety nauczania pozostawiamy bez zmian – dodaje dr Irena Tomys. Nadal stawiamy na umiejętności praktyczne, niezbędne w świecie biznesu: przedsiębiorczość, pracę zespołową, negocjacje czy naukę języków obcych.

 

Grupa Uczelni Vistula to ugruntowana i najdłużej istniejąca marka na rynku uczelni niepublicznych w Polsce. Wyższa Szkoła Handlowa działa we Wrocławiu od osiemnastu lat, jako ceniona uczelnia biznesowa, nie tylko w kraju, ale także za granicą.

 

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu jest niepubliczną uczelnią wyższą o profilu biznesowym. Powstała w 1997 r. jako jedna z pierwszych uczelni niepublicznych na Dolnym Śląsku. Oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia w zakresie nauk ekonomicznych i humanistycznych na kierunkach: zarządzanie, turystyka i rekreacja, bezpieczeństwo wewnętrzne, a także liczne studia podyplomowe, w tym MBA, prowadzone we współpracy z partnerami biznesowymi. Co roku uczelnia zajmuje czołowe miejsca w rankingach akademickich, szczególnie w kategoriach „Międzynarodowość i Innowacyjność” (najlepsza niepubliczna uczelnia biznesowa na Dolnym Śląsku (Perspektywy/Rzeczpospolita 2014). Więcej informacji: www.handlowa.eu

 

 

Grupa Uczelni Vistula w liczbach:

7 tysięcy studentów

30 kierunków studiów I i II stopnia oraz inżynierskich

1 program doktorancki

60 kierunków studiów podyplomowych

2 programy MBA

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Komunikacja Plus

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »