Rozrywka i wypoczynek » Gry

Xbox One już w Polsce

Xbox One już w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Trudno w to może uwierzyć, ale dopiero kilka dni minęły od oficjalnej premiery słynnej konsoli Xbox One. Aż rok włodarze Microsoftu kazali czekać polskim graczom, na to, aby mogli oni legalnie nabyć ich flagowy produkt. Czy warto było czekać?
Konsola Xbox One dostępna jest w Polsce łącznie z dyskiem 500 GB z nowym Kinectem lub bez niego. Ceny kształtują się od 1699 zł do 2099 zł, czyli drożej od swojego głównego konkurenta Sony Playstation 4, który zdążył zwojować nasz rynek. Czy Xbox One stawi mu opór. Póki co, trudno powiedzieć. Trzeba jasno powiedzieć, że póki co niewiele jest gier dedykowanych na nowe konsole, choć, rzecz jasna, sytuacja jest o wiele lepsza niż kilka miesięcy temu, ale prawdziwy wysyp jeszcze przed nami.


Dla kogo Xbox One?

Choć Xbox One promuje się hasłem „dla graczy od graczy”, to bardziej to hasło pasuje Playstation 4. Xbox bowiem to nie tylko maszynka do gry, wyraźnie bowiem widać, że zamysł Microsoftu jest o wiele bardziej ambitny. Chcą ze swojej konsoli uczynić prawdziwe centrum rozrywki. Na Xboxie nie tylko pogramy w najnowsze gry, ale również oglądniemy film na Blu-Ray, przeglądniemy internet czy posłuchamy muzyki. Przy pomocy Xboxa połączymy się również z naszymi smartfonami czy tabletami i za ich pomocą będziemy mogli sterować konsolą.


Kinect 2.0 – centrum rodzinnej zabawy

Dużym plusem Xboxa jest Kinect 2.0, unikalny kontroler, który wychwytuje nasze ruchy – a robi to o wiele lepiej niże jego poprzednik z Xbox 360 – i za ich pomocą sterować postacią w grze. Najlepiej prezentują się gry familijne, oparte o taniec czy gry zespołowe, na tym polu Xbox zasłużenie prowadzi. Co prawda wybór różnych gatunków gier dedykowanych pod ten sensor wciąż niezadowalająca, ale z pewnością już wkrótce możemy liczyć na zupełnie nowe rozwiązania – zbyt wiele Microsoft zainwestował środków w tę obiecującą technologię, by ją tak po prostu porzucić.


Chociaż minął rok od światowej premiery, wciąż sporo jeszcze ulepszeń czeka konsolę Xbox – nie inaczej jest zresztą z Playstation 4, ale paradoksalnie dobrze, że tyle Polscy gracze musieli czekać, bowiem otrzymujemy dzięki temu gotowy produkt z całkiem interesującą, jak na początek, kolekcją gier. Czy wybierzemy produkt Microsoftu czy Sony, jedno jest pewne – nadchodzące lata będą latami konsol.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

monrou

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »