Technologie » Komputery

Xerox udaremnia działania związane z podrobionymi i nielegalnymi materiałami eksploatacyjnymi

Warszawa, 14 stycznia 2016 r. – Produkcja i sprzedaż podrabianych i nielegalnych materiałów eksploatacyjnych nadal stanowi problem. Firma Xerox przeprowadziła stanowcze działania w zakresie egzekwowania praw znaków towarowych, aby chronić klientów przed ryzykiem otrzymania podrobionych produktów.

Imaging Supplies Coalition szacuje, że na rzecz podrobionych produktów stracono około 3,5 mld dolarów w skali ogólnoświatowej. W odpowiedzi na te praktyki firma Xerox przeprowadziła stanowcze działania w zakresie egzekwowania praw znaków towarowych, aby chronić klientów przed ryzykiem otrzymania podrobionych produktów.

 

Xerox ściśle monitoruje zamówienia i dystrybucję swoich oryginalnych materiałów. W tym celu współpracuje z władzami rządowymi, aby zatrzymać sprzedaż podróbek. Ostatnie działania mające na celu zapobieganie takim sytuacjom obejmują:

 

  • Konfiskaty materiałów do produkcji tysięcy fałszywych wkładów Xerox w fabryce w Maroku, będących własnością i eksploatowanych przez importera/dystrybutora. Szacuje się, że cena detaliczna przekracza 2,5 mln USD. Właściciel fabryki znajduje się obecnie w areszcie, gdzie oczekuje na postawienie mu zarzutów.

 

  • Zajęcie setki podrobionych tonerów firmy Xerox, a także tysięcy wkładów i opakowań od sprzedawcy kopiarek i drukarek w Bombaju, których łączna wartość wynosi prawie 25 000 USD. Trwa postępowanie karne wobec właściciela firmy.

 

  • Dwa działania w regionie Antalya w Turcji. Władze skonfiskowały fałszywe produkty firmy Xerox i innych producentów wraz z akcesoriami służącymi do fałszowania np. płytami do druku, etykietami i materiałami do opakowań o szacunkowej wartości 1,2 mln USD. Kolejne działanie polegało na zamknięciu podrobionych wkładów do tonerów wymieszanych z oryginalnymi wkładami firmy Xerox w magazynie dostawcy, które następnie sprzedawano sprzedawcom detalicznym w południowej Turcji.

 

 

Oprócz udaremnienia działań związanych z produkcją podrobionych towarów, Xerox identyfikuje także sprzedawców, którzy oferują nielegalne wkłady wtórne — produkty, które wykorzystują oryginalny znak towarowy producenta — oraz podejmują zdecydowane działania, mające na celu zatrzymanie nielegalnego handlu. Broniąc praw własności intelektualnej, Xerox eliminuje błędną interpretację produktów u klientów końcowych. W ostatnim czasie egzekwuje się prawa znaków towarowych firmy Xerox w Rumunii i innych krajach rynków rozwijających się, co skutkuje usunięciem produktów naruszających te prawa oraz porozumieniem dotyczącym sprzedaży oryginalnych produktów Xerox. 

 

„Liczba awarii podrobionych wkładów jest bardzo duża, co skutkuje słabą jakością wydruków i kosztownym uszkodzeniem ważnych elementów drukarki” twierdzi Kevin Weaver, wiceprezes, Brand Protection Group, Xerox Supplies Business Group. „Działamy zdecydowanie i w dalszym ciągu będziemy walczyć, aby chronić naszych klientów i zatrzymać rozprzestrzenianie się podrabianych materiałów eksploatacyjnych.”

 

Xerox chroni klientów na całym świecie kontrolując zapasy produktów w centrach dystrybucyjnych w celu potwierdzenia ich autentyczności i usunięcia podrobionych produktów z globalnego łańcucha dostaw.

 

Klienci za pośrednictwem internetu w łatwy sposób mogą potwierdzić legalność posiadanych produktów Xerox stosując następujące praktyki:

 

  • Na stronie www.xerox.com klienci mogą wpisać numer seryjny z etykiety zabezpieczającej lub uwierzytelniającej i uzyskać natychmiastową weryfikację autentyczności produktu. 

 

  • Produkty firmy Xerox należy zawsze kupować bezpośrednio od firmy Xerox lub jej autoryzowanych sprzedawców.

 

  • Jeśli produkty firmy Xerox wydają się podejrzane, należy skontaktować się z  lokalnym oddziałem producenta, który bezpośrednio współpracuje z Brand Protection Group.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Linkleaders

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »