Technologie » Komputery

Xerox w rankingach Ethisphere Institute, CR Magazine i CSO50

Xerox to etyczna firma, która postępuje z założeniami społecznej odpowiedzialności biznesu, dbając jednocześnie o zasady cyberbezpieczeństwa – twierdzą zgodnie przedstawiciele Ethisphere Institute, CR Magazine i członkowie kapituły nagród CSO50.

Etyczne podejście

Xerox, od momentu powstania rankingu World’s Most Ethical Companies w 2006 roku, był w nim zawsze uwzględniany. To jedna z dwóch organizacji doceniona w kategorii firm branży Technology Services. Umieszczenie w rankingu świadczy o zaangażowaniu organizacji w prowadzenie rzetelnych i etycznych praktyk biznesowych.

W ostatniej edycji rankingu doceniono 135 organizacji, działających w 23 krajach i 57 branżach. Jak podają twórcy zestawienia, część uwzględnionych firm wykazała się rekordowymi wynikami w zakresie zaangażowania swojego i interesariuszy w działania lokalnych społeczności. Kluczowym czynnikiem były: mierzenie i polepszanie kultury, transparentność, różnorodność, a także inkluzyjność prowadzonych działań.

- Każde decyzje, które podejmujemy i akcje, w które się włączamy świadczą o naszym niesłabnącym zaangażowaniu w promowanie etycznego biznesu. Świadczy o tym regularne uwzględnianie w rankingach Ethisphere – mówi Jeff Jacobson, CEO Xerox.

- Międzynarodowe organizacje, które działają według ujednoliconych zasad, są szansą na poprawienie warunków życia ludzi. W tym roku zaobserwowaliśmy jeszcze większy nacisk kładziony na tę sferę. Ranking The World’s Most Ethical Companies w szczególności skupia się na przywództwie i jego wpływie na etyczne działania - tłumaczy Timothy Erblich, CEO Ethisphere.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

To kolejny raz, kiedy Xerox zostaje doceniony za swoje działania na rzecz propagowania etyki i zrównoważonego rozwoju. Także CS Magazine, tytuł monitorujący społeczną odpowiedzialność biznesu w Stanach Zjednoczonych, umieścił firmą, po raz siódmy z rzędu, w zestawieniu dotyczącym działań na rzecz środowiska, działań włączających czy filantropijnych. Zdaniem twórców raportu na szczególną uwagę zasługują programy Xerox Green World Alliance, Electronic Industry Citizenship Coalition i Xerox Philantrophy, które operują kolejno w obszarach recyclingu, monitorowania równości w miejscu pracy i działalności woluntarnej pracowników giganta IT.

Działania na rzecz cyberbezpieczeństwa

Firma ma także zasługi na polu cyberbezpieczeństwa. Jej zespół Xerox Global Security Services został nagrodzony podczas gali CS050 Awards. Jury doceniło starania firmy o włączenie zasad ochrony informacji do codziennej komunikacji z pracownikami, interesariuszami i partnerami.

Uwagę jury zwróciły dwa rozwiązania firmy: wewnętrzny proces o nazwie QwikSolver, który pomógł podejmować szybkie decyzje bez ryzyka ujawnienia tajnych danych, a także portal służący zarządzaniu ryzykiem związanym z cyberzagrożeniami. Ten drugi pomaga zespołowi Xerox Cyber Threat Intelligence (CTI) szybko dzielić się informacjami na temat potencjalnych ataków, raportować je, śledzić i mierzyć.

- Przyszłość cyberbezpieczeństwa nie jest zdefiniowana jeszcze nawet w tej chwili. Musimy zdać sobie sprawę, że każdego dnia powstają nowe zagrożenia. Dostosowujemy się do nich w ramach tego, co w Xerox nazywamy Cognitive Security Approach – dodaje Alissa Johnson, która w Xerox pełni funkcję chief information security oficer. – Elastyczność, którą musi się wykazać nasza firma, żeby w przyszłości odgrywać istotną rolę w rozwiązaniach internetu rzeczy, jest kluczowa. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Linkleaders

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 6 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »